0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
33,6 TL
40,0 TL %16
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 24 - 26 Eylül
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


İnsan içinde yaşadığı doğayı dönüştürür ve kendine uygun hale getirir. Bu dönüştürme işi farklı biçimlerde olur. Bazen doğada var olanın yanına kendi ürettiklerini koyar, bazen doğadakini düzenler, onları sınıflandırır ya da başka bir biçimde doğayı "kendine mal eder". İnsanın ürettiği, doğa içinde varlığını hissettirdiği ya da kendini gösterdiği her şey kültürdür. Dil gibi kültür de topluklara ait bir değerdir ve toplulukların uzun süre bir arada bulunmaya bağlı olarak oluşabilir. Her topluluğun kendine özgü bir kültürü vardır. Kültür, durağan değil, devingen bir özelliktedir. Her zaman değişebilir. Bu nedenle incelenmesi önemlidir.

Bütün insanlık bilimlerinin temel amacı; insana ait yapıp ettikleri, ürettikleri, değiştirdikleri ya da geliştirdikleri şeyler yardımı ile onu ve çevresini tanımaktır. Elinizdeki kitap da, insanının kullandığı kültüründen yola çıkarak onu tanımayı amaçlamaktadır. Bu kültürün incelenmesi ve değerlendirilip yorumlanması önemlidir. Yapılan incelemelerin sonucunda toplulukları, uygarlıkları kısacası insanı tanıma fırsatımız olacaktır. Kültür kavramının alanının çok geniş olduğunu düşündüğümüzde; insanı tanımanın zorluğu ortadadır. İnsanla ilgili bilinmesi ve incelenmesi gereken çok şeyin olduğunu söylemeye gerek bile yok.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Papatya Bilim

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız