15,15 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Küçük Prens Kitap Açıklaması

 


Antoine de Saint-Exupéry tarafından New York'ta bir otel odasında yazılan Küçük Prens, yayımlandığı günden bu yana milyonlarca insanın kalbini fethetmeye devam ediyor. Küçük Prens'in yaşadıklarını anlıyor, kırgınlıklarına üzülüyor, söylediklerine hak veriyoruz. Gezegenindeki çiçeğiyle pek anlaşamadığı için biraz uzaklaşmaya karar veren, yolculuğu sırasında Dünya'ya da uğrayan Küçük Prens, Sahra Çölü'nde bir pilotla karşılaşır. İşte olan biteni de bu pilot anlatır bize. Kimdir Küçük Prens, neden sürekli sorular sorar, çiçeğiyle neden anlaşamamıştır, gittiği diğer gezegenlerde kimlerle karşılaşmıştır ve neler öğrenmiştir?

Bu öyküyü dinlerken Küçük Prens'in yaşadıkları ve öğrendikleri sayesinde hayatımıza tekrar bakıyoruz ve yaşamı anlamlandırmada "ne kadar da büyüdüğümüzü" görüyoruz. Küçük Prens'in de dediği gibi "Büyüklere her şeyi açıklamak gerekir zaten."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 64

Baskı Yılı: 2001


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 41

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mavi Bulut Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Bu eğlenceli masal, bir yetişkinin kendi içindeki çocukla karşılaşmasını anlatır. Sahra Çölü’nün ortasında geçen roman, Saint-Exupéry’nin öykünün anlatıcısı olan pilotunun “bozuk” bir makine yüzünden yolda kalması ve kendisini “yaşam ya da ölüm” beklentisiyle yüz yüze bulmasından sonra başlar. Öykünün özünde yatan temel mesele, insanın hayatı ve bu hayatın nasıl geçirildiğidir. Yetişkin ve çocuk arasındaki ilişki, arka planda insanî bir takım güçlükler olmak kaydıyla, ortaya serilir ve bu ilişkinin doğasındaki en temel nitelik sorular sormaktır: “Küçük prens” formundaki çocuk, yetişkin akıl hocasına “çok fazla soru” sorar..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.04.2015

Harika

Kendinize çok şey katabileceğiniz bir kitap, nedense okurken bana mutluluk verdi

21.12.2014

bu fiyat nedir?

küçük prens hakikaten güzel bir kitap. her yaştaki insana söyleyecek sözleri var, buraya kadar tamam. ancak bu fiyat nedir allah aşkına? yahu işbankası, yky bu fiyata 400 sayfalık eser satıyor. bu yayınevleri telif ödemiyor mu?

01.12.2014

Prensi Küçük, fİyatı büyük kitap

500 - 600 sayfa kitaplara 35 40 lira fiyat biçen yayınevlerini eleştirip, kitap neden bu ülkede bu kadar pahalı derken 64 sayfa kitaba sırf ciltli diye utanıp sıkılmadan 42 TL fiyat biçen yayınevine diyecek söz bulamıyorum. Korsan kitap almıyorum, karşıyım da ama böylelerini görünce insanların neden korsan kitaba yöneldiklerini anlıyorum ve hak veriyorum. Bu şekilde ki yayınevleri kendi bacaklarına  kurşun sıkıyorlar haberleri yok.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.