123,5 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kubbe'nin Altında Kitap Açıklaması

 


119 Karayolu'nun aşağısında, Chester's Mill'de kıyamet kopmak üzere...

Güzel, güneşli bir günde küçük kasabanın dünyayla olan bütün bağlantısı görünmez bir güç tarafından kesilir. Uçaklar görünmez bir kalkana çarpar, şiddetli bir yağmur önüne geleni yıkıp yerle bir eder. Kubbe yavaş yavaş alçalırken bahçevanın eli kopar. Arabalar infilak eder. Aileler birbirinden kaçar, herkes panik içindedir. Hiç kimse bu kalkanın nedenini, neden, ne zaman geldiğini ve ne zaman ortadan kalkacağını bilemez. Bir Irak savaşı gazisi ve acımasız bir politikacı Kubbe'nin altındaki gücü ele geçirmeye kararlıdır, ama onların asıl düşmanı Kubbe' dir, çünkü zaman gittikçe azalmaktadır.Sayfa Sayısı: 1024

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Kitaplar

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Başına kubbe geçirilmiş bir kasaba...
Onat Bahadır

King, Kubbe’nin Altında ile bir politik bilimkurgu, bir distopya yazmış diyebiliriz. Romanın sonu ve kubbeyi oluşturan nedenler de tam olarak bununla örtüşüyor. Ve kolay unutulamayacak bir son da bekliyor okuru. 
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.03.2015

Çeviri

Elimde 4. Basım/Ağustos 2013 baskısı var. Çeviri o kadar kötüydü ki bir yerden sonra konunun güzelliği gölgede kalmaya başladı. Burada sadece uygun kelimelerin kullanılmamasından bahsetmiyorum. Bazı yerlerde çevirilen kelimelerden bir cümle oluşturmaya bile tenezzül edilmemesinden söz ediyorum. Yazım yanlışları ve imla hatalarına girmiyorum bile. Kitabın yarısından sonra sadece bir kaç sayfada hata yoktu.
Bu fiyata satılan bir kitabın böyle berbat bir durumda olması insana kendini kandırılmış hissettiriyor. Sanki, bana mahkumlar, mecburen alacaklar, diye düşünülmüş gibi.
Çevirmen adının olmaması da bir başka ilginç konu. Ama tabii hiçbir çevirmen böyle bir kepazeliğin altında adının görünmesini istemez.

19.12.2014

..

1000 sayfa olmasına rağmen sıkılmadan okudum çok başarılı bir kitap...

06.01.2014

Umduğumdan Daha Güzel

Uzun zamandır ara vermiştim King kitapları okumaya. Kitapçıda gördüğümde eski bir dostu görmüş kadar sevindim. Hemen aldım ve kalınlığıyla ters orantıda olan bir hızla bir solukta bitirdim.
King´den yine çok başarılı bir eser. Karakterler çok güçlü ve akılda kalıcı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.