Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kralların Yolu - Fırtınaışığı Arşivi Cilt 1 Kitap Açıklaması

 


Son Issızlık'tan önceki günlerin özlemini çekiyorum.

Elçiler'in bizi terk etmesinden ve Parlayan Şövalyeler'in bize karşı dönmesinden önceki çağın. Dünyada hâlâ büyünün ve insanoğlunun kalbinde de onurun olduğu zamanın...

Dünyayı ele geçirdik ve sonra da onu kaybettik. Görünüşe göre insan ruhu için hiçbir şey zaferin kendisinden daha zorlu değil.

Yoksa o zafer, en başından beri bir aldatmacadan başka bir şey değil miydi? Onlar ne kadar zorlu savaşırsa, direnişimizin de o kadar güçlendiğini mi fark etti düşmanlarımız? Belki de ısı ve çekicin sadece daha kaliteli kılıçları mümkün kıldığını gördüler. Ama çeliği yeteri kadar uzun bir süre boyunca bırakırsan, eninde sonunda paslanıp gider.

İzlediğimiz dört kişi var. Birincisi hekim, tıbbı bir kenara bırakıp içinde bulunduğumuz dönemin en vahşi savaşında bir asker olmaya zorlanmış. İkincisi öldürürken ağlayan bir katil, bir suikastçı. Üçüncüsü yalancı; bir hırsızın kalbi üstüne bir âlimin cübbesini giymiş genç bir kadın. Sonuncusu ise bir yüceprens, yani savaş açlığı tükenirken gözleri geçmişe açılmış olan bir savaş beyi.

Dünya değişebilir. Dalgabağlama ve Kırıkkullanma geri dönebilir; antik çağların büyüleri tekrar bizim olabilir. Bu dört kişi bunun anahtarı. Bir tanesi bizi kurtarabilir. Ve bir tanesi de bizi yok edecek.

"Bir roman yazarının liderlik mekanizmasını ve sevginin insan kalbine nasıl kök saldığını böylesine etkili bir şekilde anlatması sık görülen bir durum değil. Sanderson şaşırtıcı derecede zeki bir adam."
-Orson Scott Card-

"Kitaba bayıldım. Başka bir şey söylemeye gerek var mı?"
-Patrick Rothfuss-

The New York Times Çok Satanlar Listesi'nden Rüzgârın Adı'nın yazarı
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 912

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Akılçelen Kitaplar

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.03.2019

İNANILMAZ

2 cildini de elimden bırakamadan okudum.Harikulade bir seri.3 cildini sabırsızlıkla bekliyorum.

09.11.2014

Tavsiyedir...

Evet ciddi ciddi okunması gereken fantastik edebiyatın önemli eserlerinden biri. Bildiğim kadarıya 2. Cilt amerika da çıkmış durumda. Umut ederimki kısa sürede türkçeye çevrilir...

11.09.2014

yayınevine teşekkürler

Kitabı henüz okumadım, topladam 10 kitap olacakmış bu seri ve yazarın sadece bu seri değil başka şeylere de kafa yorduğunu düşünecek olursak en iyi ihtimalle 7-8 senesi var serinin. En az bir kaç kitap çıksın da başlasın diyorum. Ama yayınevine teşekkür etmek istiyorum. Çok özenli ve kaliteli bir baskı hazırlamışlar, kitabı elde tutması bile keyif veriyor insana. Keşke diğer yayıneveleri böylesine özenli işler ara sıra da olsa yapsalar. Ellerinize sağlık.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.