Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kraliçeyi Kurtarmak

Kraliçeyi Kurtarmak

Kraliçeyi Kurtarmak

4, 5, 6, 7. Sınıflar

9/10 - 18 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Mine Kazmaoğlu
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Kim korkar matematikten!

Rus asıllı Kanadalı profesör Vladimir Tumanov'un, oğluna matematiği sevdirmek için kaleme aldığı Kraliçeyi Kurtarmak adlı romanı, 100. baskıya ulaştı! Türkiye'de yüz binlerce okurun katıldığı macera, şimdi daha da heyecan verici. Çocukları soluksuz bir serüvene sürükleyen kitap, Günışığı Kitaplığı'nın 20. yılında, Sadi Güran'ın özgün desenleri ve yeni tasarımıyla renklendi. Kalın kapaklı, renkli özel baskısının yanı sıra, yeni desenlerin siyah-beyaz yer aldığı baskısıyla da okurlarına matematiğin eğlenceli dünyasını yansıtmaya devam ediyor.

Matematikle arası iyi olmayan Aleks, yolda bulduğu ilginç kalemin matematik problemlerini çözdüğünü keşfeder. Sınavlardaki başarısının tam tadını çıkaracağı sırada, gizemli bir kitap onu da, yakın arkadaşlarını da sayılar dünyasında tehlikeli ve olağandışı bir maceraya sürükler. Kötü kalpli bir kralın esir aldığı Zümrüt Kraliçe'yi ve onun ülkesini kurtarmak için, üç arkadaşın tam 400 problemi çözmesi gerekmektedir. Ama nasıl?..
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2015


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 180

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Günışığı Kitaplığı

İlk Baskı Yılı : 2005

Sayfa Sayısı : 160

Dil : Türkçe

ISBN: 9786059952767


Yorumlar (3)

Adsız bir kız

Çok güzel herkese tavsiye ederim yeni kargodan geldi ve çok etkilendim harika daha bügün aldım herkes alsın

Kaliteli bir kitap

Ben bu kitabı ilköğretim 3. sınıfta okuyan oğluma onun ısrarı üzerine aldım. Bir haftaya kalmadan okudu ve çok beğendiğini söyledi. Ben de okudum gerçekten çocuklara matematiği sevdiren kaliteli bir eser.

Kralıçeyi kurtarmak

Valla ben bu kitabı çok sevdim, süper bir kitap. Vladimir Tumanov'a teşekkürler.