Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Murad-ı Hüdavendigâr diğer kumandan ve beylere dönerek, Evrenos Gazi'nin harp taktiği teklifini istişareye açtı. Bütün kumandanlar tecrübeli savaşçının harp taktiğini kabul ettiler. Evrenos Gazi'nin tavsiyesiyle düşmandan önce iyi yer tutmak üzere ileriye gidilmesine karar verildi. Sırp Despotu Lazar'ın merkezi olan Priştine'ye doğru yüründü. Osmanlı ordusu Yanbolu Tatarpazarcığı yoluyla Sofya'ya geldi. Güneybatıya sapılarak Köstendil'e gelindi ve bu istikamette bulunduğu bildirilen büyük Haçlı ordusuna doru yüründü.

Önde Gazi Evrenos Bey ve paşa yiğitlerin akıncıları gidiyordu. 8 Ağustos 1389'da Priştine'nin güney batısındaki Kosova sahrasında müttefik Haçlı ordusu ile Osmanlı ordusu karşı karşıya geldi. Müttefikler büyük devlet olarak Macaristan ve Lehistan, ikinci derece devletler olarak da Sırbıstan, Bosna Krallığı, Eflak (Romanya), Boğdan(Moldavya), Hırvatistan, Bohemya, Macaristan'a tabi Arnavutluk prenslikleri kuvvetlerinden meydana gelen yüz elli bine ulaşan bir orduya sahipti. Türk ordusu ise; Karaman, Aydın, Menteşe, Saruhan, Hamit, Teke ve Candaroğlu beyliklerinin yardımcı kuvvetleri de dahil olmak üzere altmış bin civarındaydı.


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 63

Baskı Yılı: 2013


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Akademisyen Yayınevi

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız