4,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap, Kazan!
19,6 TL
28,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 19 Eylül
Standart Teslimat : 20 - 22 Eylül
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


And Dağları'nın vahşi çorak topraklarında insanların dünyasından elini eteğini çekmiş bir vadi uzanır. Ancak korkunç boğazlar ve buz kaplı bir geçit aşıldıktan sonra ulaşılabilen Körler Ülkesi'dir burası. Vadiyi on yedi gün boyunca karanlığa gömecek bir yanardağ patlamasının ardından, vakti zamanında İspanyol zulmünden kaçarak vadiye sığınmış ve körlük belasıyla cebelleşen insanların dünyayla bağlantısı kopmuştur. Körlüğe derman bulmak için köyden ayrılmış ve koca dünyada mahsur kalmış bir adamın anlattıklarıyla bir efsane olarak varlığını sürdürür Körler Ülkesi. Ta ki Nunez adında genç bir dağcı elim bir kazayla vadide hapsoluncaya kadar...

H. G. Wells'in bu meşhur öyküsüne İspanyol çizer Elena Ferrándiz'in muhteşem resimleri eşlik ediyor.

"… Ann Veronica, Zaman Makinesi, Körler Ülkesi… bunlar Wells'in çağdaşlarının üretebileceğinden çok daha iyi hikayeler."
-Vladimir Nabokov-

"Wells'i yüzyılın başında keşfettiğime çok üzgünüm. Keşke o baş döndüren, kimi zaman da dehşetli mutluluğu hissetmek için onu bugün keşfedebilseydim."
-Jorge Luis Borges-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 68

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kolektif Kitap

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Körler ülkesindeki tek gözlü insan kraldır
küçük İskender 29-05-2015

Görememek, gözlerini kapatmak yahut bir engel olarak körlüğün yanına, görme eylemini hiç tadamamanın sonucu bu duyunun bir/birkaç nesil sonra tamamen yitirilişini de eklemek gerekebilir ileriki zamanlarda.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%80
%20
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

02.01.2018

Dil sorunu

Konusu fazlasıyla ilgimi çeken ve okuduktan sonra da beğendiğim bir kitap ancak orjinal dilinden dolayı mı yoksa çeviriden dolayı mı bilmiyorum ama okuması çok zordu ve kopukluklar vardı.

24.02.2015

BAŞYAPIT

    Toplumun, genel inanışlar tarafından nasıl ele geçirilip gözünün önündeki gerçekleri görmezden geldiği ve içlerindeki gören gözü de nasıl zorla kendilerinden birisi haline getirdiğini yüzeyde basit gibi görünen bu şaheser öykünün altmetinlerinde  bulacaksınız. Kaçırılmamalı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız