Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Korkmuyorum Kitap Açıklaması

 


İtalya'nın güneyinde küçük bir sınır köyü. Yoksulluğun alt sınırındaki bu yerde kavurucu bir yaz yaşanmaktadır. Bütün gün tarlalarda oynaya yaşları beş ile on iki arasında değişen çocuklardan biri de Michele'dir. Yapılan bir yarışta sonuncu olan Michele, terk edilmiş bir evi keşfetme cezasına çarptırılınca o evde kimselere anlatamayacağı korkunç bir sırla karşılaşır. Bu sır, onun çocuk dünyasının canavarlar ve hayaletlerle dolu fantezileriyle birleşince ortaya rahatsız edici bir öykü çıkar. Sağduyusu ve sadakat anlayışıyla ailesine duyduğu sevgi arasında bocalayan Michele, acıklı ve ürkütücü bir öykünün parçası olurken, çocukların saf dünyasıyla büyüklerin para üzerine kurulmuş dünyası da birbiriyle çarpışır. Korkmuyorum'u az rastlanır bir betimsel duyarlıkla işleyen, Michele'nin çocuk dünyasını ve bu dünyanın zengin fantezilerini son derece ustaca ortaya koyan Niccolo Ammaniti, doğanın ve insanın güzellikleriyle çirkinliklerini, bu güzellik ve çirkinliğin yarattığı zıtlığı, yine doğanın öğelerini kullanarak farklı metaforlarla anlatıyor.Sayfa Sayısı: 238

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.02.2006

Okumaya Değer

Çok sürükleyici, heyecanlı, elinizden bırakamayacağınız bir kitap değil. Hatta sanki çocuk kitabı gibi ama yine de yıllar önce okumuş olsanız dahi kitabı gördüğünüzde konusunu kolayca hatırlıyacak kadar iz bırakan bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.