Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Bu kitaba bir hatıra kitabı deseniz, doğrudur. Bir fıkra kitabı deseniz, o da doğrudur. Ama yaşanmış fıkra gibi hatıralar demek daha doğru olur kanaatindeyim. Çünkü bu kitapta insanımızın, görme engellilerle iletişimi esnasında ortaya çıkan yaşanmış ilginç manzaralar, mizahi şekilde anlatılıyor. Bu hikâyeleri okurken kimi zaman gülecek, kimi zaman şaşıracak, kimi zaman da "Ben olsaydım nasıl davranırdım?" diye düşünerek olayın kahramanlarının yerine kendinizi koyacaksınız.

"Bukitap daha önce tam olarak göremediğimiz bir dünyanın kapısını aralıyor.Hikayeleri okuduğunuzda bir yerinde mutlaka kendinizi bulacaksınız..."Biz" diye başlarız konuşmalarımızı da, birbirimizi ne kadar tanırız,anlarız acaba? Bu kitap göreme- değimiz bir dünyanın kapısını açıyor bize. Gerçek hikâyelerle ve samimiyetle... "
İnci ERTUĞRUL
TRTProgram Sunucusu


"Bir Prof. Dostumuz: 'sizce mehter yürüyüşü nasıldır?' diye salondaki dinleyicilere sordu. Salondakiler bilebilmenin de heycanıyla, topluca bir ağızdan: 'İki ileri bir geri' diye cevapladı. Hoca, 'Hayır, Hayır, yanlış! İki ileri bir yerinde durma olacak! 'Kendi kendime düşündüm! 'İki ileri, bir geri' diyenler de görüyor, 'İki ileri, bir yerinde durma diyenler de görüyor. Bu insanoğlu yeri geldiğinde 'Gözünle görmeyince inanmam' diye üst perdeden tavır yapar. Yaparak da kör kardeşiniz bendenizin dilinden de kurtulamaz. Ben bu olayı anlatırken 'Görenlerin Yalancısıyım' diye hikayeye başlıyorum. Kör olmayan dostlarımın gerçekleri bir körün yalanına eşit oluveriyor. Demek ki biz Allah'ın verdiği kabiliyetlere hak ettiğinden ne az nede fazla değer vermeyeceğiz. Evet görmek başka şey, hakikat başka şey. "
Lokman AYVA
Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı


"'Görmüyorum' der kör; hiç olmazsa kör olduğunu görecek kadar açıkgözdür. Gördüğünden fazlası olduğuna iman eder. Gördüğü gibi değildir dünya; ötesi için ümit eder. Peki ya, göz göre göre kör kalan bizim gözlerimizi kim açar? Kör Öyküler, kendini açıkgöz sanan görürlere körlerin gönül aydınlığından ışıklar sızdırıyor. Gönül kapağımızı kaldırıyor. "
Senai DEMİRCİ
Yazar
Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İlmek Kitap

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız