Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


II. Çinhindi Harbi.

Çoğu insan bunu Vietnam Savaşı ismiyle bilir ama oradan evlerine dönmeyen askerlerin adlarını bilmez. Hayır, ölüp gidenlerden bahsetmiyorum; savaş sırasında firar edenlerden veya sonrasında ortadan kaybolanlardan bahsediyorum.

1914 Sarıkamış Harekâtı'nı anlattığı ilk kitabı İncecikten Bir Kar Yağar beğeniyle karşılanan Ufkun Balkış, ikinci romanı Köprü'de okuyucuyu uzak diyarlara götürüyor.

Belki de gerçekte hiç var olmamışların hayatlarını ve sahte mezarlarını anlatmaya...

Bir süredir orada değildim aslında. Neler yaşandığını nereden bildiğimi şu an sormayın bana, söyleyemem. Nasıl öğrendiğimi de -uzun hikâye- ne ben şimdi açıklayabilirim, ne de siz hemen anlayabilirsiniz. Ama olanları size anlatmam için bir engel yok. Hem de üzerinden tam yirmi yıl geçmişken, artık hiç yok...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Asur Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

30.11.2016

Tam isabet

Ufkun balkış yine yazmış yazacağını. Ortam, karakterler, olaylar... Dört dörtlük bir roman. Şiddetle tavsiye olunur.

09.04.2014

Güzel Kitap

Yazarın önceki kitabı gibi bu kitabı da güzel kurgulanmış ve sizi hikayenin içine çeken akıcı bir anlatıma sahip. Vietnam savaşını ardında bıraktıktan sonra vatanlarından çok uzakta bambaşka bir yaşama başlayan askerlerin sivil hayatlarında  sürdürdükleri yaşam savaşına tanık olacaksınız. Bitirdiğinizde şu meşhur ´tankın önünde duran adam´ görüntüsünü her gördüğünüzde bu kitap aklınıza gelecek. Keşfedin.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.