Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Çocuğunuzun ne hissettiğini nasıl anlarsınız?
Azarlamadan ya da cezalandırmadan ona nasıl yol gösterirsiniz?
Çocuğunuz isteklerinde ısrar ettiğinde ne yapmalısınız?
Onunla doğru iletişim kurabilmek için hangi yolu izlemelisiniz?

Çocuklar mutluysa anne babalar da mutludur, ya da tam tersi. İki tarafın da mutluluğuna giden yol, doğru iletişimi kurmaktan geçer. Çocuklar genellikle anne babalarının kendilerini anlamadığını düşünür, anne babalar da çocuklarına söz dinletemediklerinden şikâyet ederler. İletişim sorununu çözmek ise yetişkinlerin sorumluluğundadır. Bunun ilk adımı da yaşı kaç olursa olsun çocukların da birey olduklarını unutmamaktır.

Anne babalar ile çocuklar arasındaki iletişim sorunundan yola çıkan Adele Faber ve Elaine Mazlish, bu kitapta anne babaların "Çocuğumla nasıl iletişim kurabilirim?" sorusuna yanıt arıyorlar. Çocukların duygularına gerçekten saygı göstermenin ve ceza yerine yaratıcı çözümler sunmanın onların kişilik gelişimi için önemini ortaya koyuyorlar. Örnek diyaloglar ve karikatürlerle uygulaması kolay yöntemler sunuyorlar.

Konuş ki Dinlesin Dinle ki Konuşsun sadece anne babalar için değil, aynı zamanda eğitimciler için de destekleyici, samimi ve etkili yöntemlerin olduğu bir rehber niteliğinde.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 290

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar

%17,6
%17,6
%23,5
%17,6
%23,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.06.2020

Harika

Mutlaka okunmalı

06.06.2020

önerilir

çocuklarla sağlıklı iletişim kurma yöntemlerini anlatıyor. Dili akıcı ve anlaşılır bütün ebeveynlere önerilir.

06.03.2020

Harika bir kitap...

Tüm ebeveynlerin okuması ve içselleştirmesi gereken harika bir kitap. Somut örnekler ve alıştırmalarla okunanların akılda kalmasını kolaylaştırıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.