54,6 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Konuş Hafıza Kitap Açıklaması

 


"Beşik bir uçurumun üzerinde sallanır ve sağduyumuz bize, varoluşumuzun iki ebedi karanlık arasındaki kısa bir ışık çakmasından başka bir şey olmadığını söyler."
KONUŞ, HAFIZA

"Nabokov, tarihî olayların detaylarına girerek, onları neşeli anekdotlarla ve etkileyici bir anlatımla birleştirerek, _Konuş, Hafıza'yı bitmeyen bir okuma zevkine dönüştürüyor._Yazarın bilindik üslubu, diğer Nabokov romanlarına dair verdiği ipuçlarına ve imalara lezzet katıyor."
HARPER'S

"Çağımızın en harikulade otobiyografisi. Nabokov etkileyici bir hassasiyet ve coşkunlukla kayıp dünyayı baştan yaratıyor."
THE NEW REPUBLIC

"Göz kamaştırıcı... bu kitapta, sonsuza dek kaybolmakta olan bir dünyadan, insanı hayrete düşüren işaretler bulacaksınız."
NEW YORK TIMESSayfa Sayısı: 310

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Nabotobiyografi: Kaybettiğimiz Zamanı Yakalamak
Cengiz Alkan

Nabokov’un otobiyografisi ‘onun’ hayatından çok daha fazlasını anlatıyor. Nasıl ki bir romanının adından (‘Lolita’) bir kavram türetilmişse (‘lolitacılık’), Nabokovca yazılmış bir otobiyografiden de bir otobiyografi tarzı türetilebilirmiş gibi: ‘Nabotobiyografi’..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.10.2011

Nabokov´un Hafızasında Raks

Müthiş lirik bir keyifle okunan, insanın içini ısıtan bir kitap. Gerçekten Nabokov´un hafızasına sızarak puslu hatıralarında düşsel bir yolculuk yapmış gibi hissediyor insan ve bittiğinde eksikliği çok hissediliyor.

22.03.2011

Bir Şiir Kadar Lirik

Otobiyografi türünü kuruluktan, tekdüze bir yaşamöyküsü anlatımından çıkarıp bir şiir kadar lirik tat veren, bilinç, bellek, benlik gibi kavramlarla iç içe geçmiş bir kitap.

21.01.2011

Bir başkadır büyük bir yazarı okumak

Nabokov o kendine has üslubuyla yine büyük bir okuma şöleni sunuyor. Ama en güzeli okuyucuyla giriştiği oyundu yine. Hiç çaktırmadan romanlarının arka planını açık etmesiydi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.