Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Elinizdeki kitap Konstantiniyye'nin (İstanbul'un) beş yüz yıllık tarihi... Osmanlı'nın en parlak döneminden çöküşüne, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna uzanan zaman dilimini kapsayan, dünyanın en güzel şehrinin tarihsel haritası.

Son yıllarda İstanbul hakkında yazılmış en iyi kitap. Klasik olmaya aday bir yapıt.

-Metin Münir

Doğup büyüdüğüm İstanbul'un büyülü hikâyesi... Tarihçi Philip Mansel'in romansı üslubu zengin araştırmasına hayat katıyor. Konstantiniyye çok makbule geçen bir İkram kitap.

-İpek Çalışlar

Konstantiniyye, Batılı ziyaretçileri uzun zaman büyülemiş ve bunun sonucunda da raflar dolusu güzel kitap yazılmış hakkında. Elinizdeki kitap, en görmüş geçirmiş, en karmaşık şehirlerden biri olan İstanbul hakkında yazılmış en iyilerden bir tanesi; Philip Mansel olağanüstü bir araştırmayla ve modern tarihin her yönünü başarıyla irdeleyerek kaleme almış bu kitabı. Şimdilerde İstanbul 'Avrupa Kültür Kenti'olarak anılırken, Konstantiniyye mutlaka okunmalı.

-Norman Stone

Philip Mansel, önemsediğim ve değer verdiğim bir yazardır. Yazdıklarından her zaman çok şey öğrenirim, çünkü müthiş çalışkanlığıyla inanılmaz bir ayrıntı zenginliğini ortaya serer. Bu kitabını da İngilizce'de yayımlanır yayımlanmaz almış ve keyifle

okumuştum. Şimdi Türkçe yayımlanıyor olması güzel bir haber.

-Murat Belge


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 692

Baskı Yılı: 2008


Ciltli:

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

 

Puanlamalar

%66,7
%16,7
%0
%0
%16,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

18.05.2009

Kesinlikle okunmalı.Muhteşem..

Philip Mansel, ağırlıklı olarak İngilizce ve Fransızca kaynaklara dayalı bu eserinde, İstanbul´u bilinmeyenleriyle gözler önüne seriyor. Akademik yazım ve anlatım biçimine sıkı sıkı bağlı kalmayarak öte yandan yavanlık sığlığına da düşmekten sakınarak dengeli bir yapı üzerine yükseltmiş bu heyecan verici çalışmayı.Heyecan verici. Çünkü, okumaya başladığınızda elinize yapışıp kalan pek çok ayrıntı sağanak halinde beyninize yağmaya başlıyor.Saray yaşamı, cinsellik, devlet ritüelleri, Gayrimüslimlerin İstanbulu,Gastronomi..herşey bu kitapta var..Bir bakıyorsunuz kitap bitiveriyor.Bence yaklaşan yaz tatilinde okunabilecek en iyi kent tarihi çalışması.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız