0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
8,76 TL
12,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 01 - 03 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Konkordato, iflas veya borcu ödememe değil, tam aksine, borcun yapılandırılarak alacaklıların eşit oranda alacaklarını tahsil etme yoludur.

Konkordato, icra baskısını ve alacağını diğer alacaklılar harekete geçmeden bir an önce tahsil etmek isteyen alacaklıları durduran, tüm alacaklıların bir heyet olarak temsil edilmelerini sağlayan ve tüm alacaklıların eşit oranda alacaklarını tahsil etme imkânı veren bir hukuki müessesedir.

Konkordato, hem borçluya borcunu belli bir vadede, aktiflerini rayiç piyasa değerleriyle değerlendirerek ödeme ve ödedikten sonra ticari faaliyetine devam etme imkânı sunması, hem de alacaklıların da bir kısmının değil, tümünün alacaklarını tahsil etme imkânı sağlaması nedeniyle, hem borçluları hem de alacaklıları koruyan bir ticari işlemdir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız