Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Komünist Parti Manifestosu Kitap Açıklaması

 


[...] Komünistler, görüş ve niyetlerini gizlemeyi reddederler. Amaçlarına ancak bugüne kadarki tüm toplumsal düzenin zorla yıkılmasıyla ulaşabileceklerini açıkça bildirirler. Varsın egemen sınıflar bir komünist devrim ürküntüsüyle tir tir titresinler. Proleterlerin, zincirlerinden başka kaybedecek şeyleri yok. Bir dünya var kazanacakları. Bütün ülkelerin proleterleri, birleşin!
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 78

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 66

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Evrensel Basım Yayın

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

31.12.2013

eleştiri değil kara çalma

Nikitha rumuzlu şahsın yazdıkları somut bir örnek vermeksizin böylesi değerli bir çeviriye ve çevirmene ve yalnızca bu eserin yaygınlaşması için fiyatını düşük tutmuş, kâr kaygısı gütmemiş bir yayınevine karşı yapılmış bir eleştiriden öte saldırıdır. Şu sayfada şöylesi bir şey geçiyor diye alıntılarla yapılmış bir eleştiri olmalı eğer eleştirme kaygısı var ise.

28.12.2013

Bir çeviri şaheseri...

Sayın Yılmaz Onay son derece deneyimli ve usta bir çevirmendir. Bu mesleğin yüz akı olan bu değerli aydınımızın büyük emeğine böylesine kötü niyetli bir saldırıyı, ipe sapa gelmez bir eleştiriyi görünce öfkelendim. Bu utanç verici tavrın hoş görülmesi ve &ÿ#8220ÿ;fikir özgürlüğü&ÿ#8221ÿ; olarak kabul edilmesi mümkün değildir. Sayın Yılmaz Onay´a bu özenli çevirisi için ne kadar minnet duysak azdır. Evrensel Basım Yayın&ÿ#8217ÿ;ın bedava sayılması gereken bir fiyatla bize adeta hediye ettiği bu başyapıtı satın almalı, standlar kurup satışını yapmalı, sosyalist sponsorlar bulup dağıtımını gerçekleştirmeli, okuma ve tartışma grupları kurmalı, elden ele dolaştırmalı ve adeta bir sosyalist kültür seferberliği ilan edip okunmasına vesile olmalıyız. Çünkü anlatılan bütün hüznü ve vehametiyle bizim hikayemizdir. &ÿ#8220ÿ;Büyük İnsanlık&ÿ#8221ÿ;ın yürek burkan halidir. Bu kitap bir gün sökecek olan sosyalist aydınlanmanın şafağına tanık olma umudunun kızıl sancağı olarak her daim elde bayraklaştırılmalıdır&ÿ#8230ÿ;

12.12.2013

Esere yazık olmuş

Fiyatına aldanıp ucuz diye satın aldığım bir kitap. Fakat ne yazık ki kitabın çevirisi insana keşke satın almasaydım dedirtecek kadar kötü. Bu güzelim esere yazık olmuş resmen. Komünist Manifesto´yu okuyacasanız başka bir yayınevinin çevirisini okuyun paranıza yazık olmasın.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.