34,0 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Komünist Manifesto ve Hakkında Yazılar Kitap Açıklaması

 


Komünist Manifesto bilimsel sosyalizmin en önemli program belgelerinden biridir. “Bu küçük kitapçığın ağırlığı pek çok cilde denktir. Bugüne dek uygar dünyada örgütlü ve mücadeleci proletaryanın tümüne hayat ve hareket veren onun ruhudur.” (Lenin)

Karl Marx ile Friedrich Engels tarafından Komünistler Birliği’nin programı olarak kaleme alınan Komünist Manifesto’nun ilk basımı 1848 Şubatında Londra’da 23 sayfa hâlinde yayınlandı. O tarihten bugüne belli başlı dünya dillerinde Manifesto’nun sayısız basımı yapıldı, bugün de yaygın bir ilginin konusu olmaya devam ediyor. Yordam Kitap’ın, yayınlanışının 160. yılında okurlara sunduğu bu derlemede, Manifesto’nun Nail Satlıgan tarafından yapılan yeni bir çevirisi ile Manifesto üzerine yazılar yer alıyor. Paul Sweezy, Aijaz Ahmad, İrfan Habib, Prakash Karat, Ellen Meiksins Wood, Parabhat Patnaik ve Anwar Shaikh’le birlikte Türkiye’den Metin Çulhaoğlu, Ertuğrul Kürkçü ve Sungur Savran bu tarihsel belgeyi bugünün gözüyle değerlendiriyorlar. Manifesto’nun Şefik Hüsnü tarafından yapılan ilk Türkçe çevirisinin de tarihi bir belge olarak yer aldığı kitap, Türkiye’nin kıdemli sosyalistlerinden Rasih Nuri İleri’nin önsözüyle sunuluyor.


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 335

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yordam Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.04.2014

Mükemmel Baskı, Bir O Kadarda Kaliteli Çeviri

Daha öncede başka yayınevlerinden manifestoyu okumuştum, fakat bu sadece manifesto değil menifestoyu anlayabilmek ve yorumlayabilmek için iyi bir ÿalternatif. Çeviriside gerçekten bir çok yayınevine göre çok çok iyi. Yordam kitap yine kalitesini gösterdi teşekkür ederim.
Baskı olarakda ciltli kapağı olması gerçekten çok kaliteli olduğunu gösteriyor, sayfaları ise kağıt yapısı ve yazı türü bakımından gerçekten çok iyi. Mutlaka kütüphanenize koymalısınız.
Bknz.Buna benzer ciltli kitaplar Yordamda vardır onlarıda inceleyin.

30.04.2010

Kominist manifesto

Gerçekten özel ve güzel bir baskı. Eğer bugüne kadar okumadıysanız mutlaka okunması gereken insanlık tarihinin önemli belgelerinden birisi. 160 yıl önce yazılmasına rağmen ne kadar güncel olduğuna şaşıracaksınız.

16.07.2008

Devrimci olan "güzel" de olandır!

Komünist Manifesto ve Hakkında Yazılar kitabı, insanlık tarihinin en önemli belgelerinden olan manfestonun Türkçedeki en iyi baskısını sunuyor. Kitapta yer alan ekler ve Şefik Hüsnü'nün yaptığı çevirinin yer alması da önemli bir katkı.
Herkesin kütüphanesinde bulunması gereken Manifesto'yu böyle güzel sunduğu için Yordam Kitap'a ve katkıda bulunan herkese teşekkürler..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.