Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Koltuk Kitap Açıklaması


"Onlarca insan hayatına sihirli bir dokunuşun peşinde, ama sadece Benjamin Parzybok bu sihiri koltukta aramayı akıl etmiş. KOLTUK bir kaybedenler destanı."
Los Angeles Times

"Biraz Murakami, biraz Tom Tobbins ve biraz Don Kişot..."
Scott, Me and My Big Mouth

Bu, günümüzün acımasız gerçeklerinin bir araya getirdiği üç kaybedenin, üç "seçilmemiş"in, birer kahramana dönüştüğü kült bir öykü. Büyülü olana inanışa, gözle görülenin ötesine, Tolkien'in efsanevi dünyasına Tom Robbinsvari bir yolculuk.

Kahramanlarımız üç ev arkadaşı. Bir yazılım devini hackleyip küçük de olsa bir şöhret kazanmış -ve işsiz kalmış asosyal yazılımcı Thom, hiçbir zaman yeterince akıllı ve hızlı olamamış küçük sahtekarlıkların adamı Erik ve rüyaları sıklıkla gerçek çıkıyor olmasa kesin deli tanısı konulacak, kafası darmaduman bir amatör kahin Tree.

Onları kahramana dönüştüren, okyanus aştıkları yolculukları boyunca adını koyamadıkları bir arayışa sürükleyen ise, paylaştıkları evde üzerinde pinekleyip durdukları kocaman, turuncu renkli bir koltuk. Bu, bir bakıma, onların olduğu kadar, koltuğun da yolculuğu. Koltuğun gitmek istediği bir yer var ve bu yolculuğu tamamlamadan kahramanlarımızı bırakmaya niyeti yok. Üstelik bir koltuk böylesine büyülü olduğu zaman, isteyeni de çok oluyor -buna silahlı adamlar da dahil.

Hayata katılmayanların, hayatın anlamını keşfettiği bu yolculukta Piri Reis'le karşılaşmaları çok mu şaşırtıcı?Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Okur Notu
Selgin Biber

Beslendiği kaynakları söylemekten çekinmeyen bir yazarın ilk kitabı için oldukça başarılı bir yazılı proje olmuş. Büyüklere masallar kıvamında, hoş vakit geçirirken eski dostları (Murakami, Tom Robbins, Cervantes, Tolkien ve Kerouac) yeniden okumak isteğini kabartan, yazarın bundan sonra gelecek eserleri için şimdiden varsayımlar ürettiren bir kitap.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%57,1
%35,7
%0
%7,1
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.10.2011

Keyifle okuyacaksınız

Thom, Erik ve Tree´den ve o uğursuz turuncu koltuktan hiç ayrılmak istemedim ama kitap bitiverdi işte... Harika çeviri, harika kapak tasarımı, son zamanlarda okuduğum en harika kitap....Yazarın yeni kitaplarını sabırsızlıkla bekliyorum...

23.08.2011

Bravo Domingo!

Domingo Yayınevi´nin kapak tasarımları gerçekten çok başarılı. Üstelik tasarımcısı da bir Türk´müş! Tebrikler.

20.07.2011

Bayıldım

Bir kitaba başlayınca genelde ilk40 - 50 sayfada ktabın ne yönde ilerleyeceği okuyucu tarafından hissedilir. Koltuk okuyucuya hay allah dedirtiyor hem de bir kaç defa.
Hiç sıkılmadan okudum bu yazarın takipçisi olacağım

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.