5/5 - 1 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 218

Dil : Türkçe

Yeyüzüne dönen İzanagi Ölüler Diyarı'nın kirlerinden arınmak için nehirde yıkanır .İzinagi yüzünü yıkarken sol gözünden Ameterasu sağ gözünden Tsukuyomi ve burnundan da Susan ... Tamamını gör
16,89 TL
22,22 TL %24
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Yeyüzüne dönen İzanagi Ölüler Diyarı'nın kirlerinden arınmak için nehirde yıkanır .İzinagi yüzünü yıkarken sol gözünden Ameterasu sağ gözünden Tsukuyomi ve burnundan da Susano-o doğar.

İzinagi kendi bedeninden üç Kami doğmasına çok sevinir.Boynundaki kolyeyi çıkararak Ameterasu'ya verir ve şöyle der:

-'Ey Amaterasu! Güneş Kamisi olark Üst Dünyaya sen hükmedeksin!'
Daha sonra ,Tsukuyomi'ye şöyle der:
-'Ey Tsukuyomi! Ay Kamisi olarak gecelere ve karanlık topraklara sen hükmedeceksin.!'

Son olarak ,Susono-o'ya şöyle der:
-'Ey Susano-o ! Deniz Kamisi olarak denizlere sen hükmedeceksin!'

Japon toplumunda mitolojik anlatılar tarih boyunca kültürek yaşamın önemli dinamiklerinden birisini oluşturmuştur.Japon mitolojisi ,geçmişte olduğu gibi günümüzde de gücünden birşey kaybetmeksizi Japon insanının içsel dünyasunda etkin bir güç olmaya devam etmektedir.

712 yılında tamamlanarak Japon sarayına ,sunulan Kojiki günümüze ulaşan en eski Japonca yazılı kaynak, olmasının yanı sıra Japon mitolojisinin birincil ve temel kaynağı olması nedeniyle büyük bir değere sahiptir.

Gerçek dünya ile düşsel dünyanın iç içe örülü olduğu Kojiki'de çeşitli Kamiler savaşlar kahramanlık ve ihanet öyküleri söylenceler destanlar inançlar ve tarihsel olaylar edebi bir dille gelecek kuşaklara anlatılmıştır.

Kojiki'nin özetine ve ilgili açıklamalara yer veren bu kitap Japon mitolojisinin gizemli ve büyülü dünyasının kapılarını aralıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 218

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Çizgi Kitabevi

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!