Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Klasik Dune Serisi - Dune

Klasik Dune Serisi - Dune

Klasik Dune Serisi - Dune

Çevirmen: Dost Körpe
Yayınevi :

Kabalcı Yayınevi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

İmparatorluk Takvimine göre yıl 10.191.

Halkının Dune dediği Arrakis gezegeni yıllardır gaddarlığı ve acımasızlığıyla tanınan Harkonnenlerin elinden kurtulup Atreides Hanedanının yönetimi altına girdi. Baron Vladimir Harkonnen bu yenilgiyi kabul edecek mi? Konsey'e bağlı Büyük Hanedanların çok sevdiği ve doğal olarak diğer güçlülerin kıskançlığını kazanan, adil namıyla tanınan Kızıl Dük Leto Atreides, yönetimini üstlendiği bu yeni gezegende de başarılı olabilecek mi? O gezegen ki evrendeki en değerli maddenin, melanj denilen baharatın elde edilebildiği yegane kaynak. Kızgın güneşinin kavurduğu çöllerinde yaşayan, gezegenlerini sulak bir yer yapabilme hayaliyle yaşayan bir halk; insanlık tarihinin görebileceği en iyi savaşcılar, çölün özgür halkı Fremenler... kendilerini Cennete götürecek olan liderlerini, mesihlerini bekliyorlar.

Binlerce yıldır süren Atreides laneti bir kez daha yaşanacak... Güce sahip olma duygusunun etrafında girdaplanarak gelişen entrikalar, savaşlar ve ihanetlerin arasında Dune tarihinin sayfaları açılıyor...Sayfa Sayısı: 640

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kabalcı Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 640

Dil : Türkçe

ISBN: 9789759971175

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fantastik Edebiyat: Kara deliğin içinde; küçük, oyuncu ışık toplarının peşinde...
Oylum Yılmaz

Fantastik edebiyata duyduğu ilgiyle Tzvetan Todorov’un “Fantastik” kitabını eline alanlar, kısa süre içinde ciddi bir hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Çünkü Todorov, yapısalcı bir yaklaşımla bu edebi türü incelerken, her şeyden öte onun alegorik ve şiirsel okumaya kapalı olduğunu belirler.  Ve türü ortaya koyan ilk eserleri ele alır: Maupassant’ın, Henry James’in, Hoffmann’ın öyküleri, Balzac, Nerval gibi yazarların bu türe giren romanlarıdır bunlar ve günümüzün fantastik anlatılarıyla hiç ilgileri yoktur.  Çalışmanın nihayetinde ise fantastik edebiyatın Kafka’yla birlikte bittiğini belirtir Todorov. Çünkü, fantastik anlatılar doğal bir olaydan yola çıkarak doğaüstüne varırken, Kafka (Dönüşüm’ü masaya yatırarak)doğaüstü bir olaydan yola çıkarak anlatı boyunca bu doğaüstü hali doğallaştırmışt.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Kitap boyutları

Kitap boyutları 14 x 20 cm´dir. Yani neredeyse cep kitabı boyutunda, yazılarda oldukça küçük. Kitabı alırken buna dikkat edin.

bir bilimkurgu klasiği

iyi bilimkurgu iyi edebiyattır!
bilimkurgu ile ilgilenmeyen bir kitapseverin bile okumaktan keyif alacağı bir eserdir.
kim bilir belki bu roman hoşuna giden bir okur bilimkurgu türüne merak duyabilir.

Dil ve Üsluü Sorunu

Eğer bilimkurguya aşina değilseniz kesinlikle yaklaşmayın bu kitaba. Edebiyatla alakası yok kitabın. ABD´li olmasından zaar öyle. Kısacası meraklısı dışında okuyucuya tavsiye etmiyorum.