Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Klasik Dune Serisi - Dune Tanrı İmparatoru

Klasik Dune Serisi - Dune Tanrı İmparatoru

Klasik Dune Serisi - Dune Tanrı İmparatoru

10/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Dost Körpe
Yayınevi :

Kabalcı Yayınevi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bir zamanlar halkının Dune dediği Arrakis gezegeni Müeddib'in dönemine göre tamamen farklı bir durumda. Orası ne artık bir çöl gezegeni ne de kumsolucanlarının ve gururlu Fremenlerin yuvası. Fremenlerin ölümünün üstünden binlerce yıl geçti.
Artık II. Leto'nun barış dönemi hüküm sürüyor, zorla dayatılan ve sonu bir türlü gelmeyen barış yüzyılları. Üç bin yıldan uzun süren hükümdarlık dönemi II. Leto'yu bir padişahtan çok daha öte bir şeye, zalimliğiyle ün salmış bir tanrıya dönüştürmüş durumda. Her şeyin sırrı ve anahtarı onda. O hem bir Atreides hem de bir solucan. Çünkü Altın Yol bunu gerektiriyor. Bilinen evreni binlerce yıl boyunca düzene sokacak olan Altın Yol insanoğlunun hayatta kalabilmesi için tek şans...
Kimsenin hatırlayamayacağı kadar uzun yaşayıp dönüşümünü tamamlayan bir Atreides'in dediği gibi ... "Şuna inanın ki, ben kader kitabıyım. Sorular düşmanımdır, çünkü benim sorularım patlayıcıdır."Sayfa Sayısı: 540

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kabalcı Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 540

Dil : Türkçe

ISBN: 9789759971434

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fantastik Edebiyat: Kara deliğin içinde; küçük, oyuncu ışık toplarının peşinde...
Oylum Yılmaz

Fantastik edebiyata duyduğu ilgiyle Tzvetan Todorov’un “Fantastik” kitabını eline alanlar, kısa süre içinde ciddi bir hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Çünkü Todorov, yapısalcı bir yaklaşımla bu edebi türü incelerken, her şeyden öte onun alegorik ve şiirsel okumaya kapalı olduğunu belirler.  Ve türü ortaya koyan ilk eserleri ele alır: Maupassant’ın, Henry James’in, Hoffmann’ın öyküleri, Balzac, Nerval gibi yazarların bu türe giren romanlarıdır bunlar ve günümüzün fantastik anlatılarıyla hiç ilgileri yoktur.  Çalışmanın nihayetinde ise fantastik edebiyatın Kafka’yla birlikte bittiğini belirtir Todorov. Çünkü, fantastik anlatılar doğal bir olaydan yola çıkarak doğaüstüne varırken, Kafka (Dönüşüm’ü masaya yatırarak)doğaüstü bir olaydan yola çıkarak anlatı boyunca bu doğaüstü hali doğallaştırmışt.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (2)

Dune bir bütündür

Dune serisini ayrı ayrı değerlendirmek doğru değil bence. Dune, fantastik kurgu dünyasının yapı taşlarındandır. Orada yaratılan dünyaları, insanları, mitleri, efsaneleri okuduktan sonra kolay kolay başka kitapları beğenemezsiniz. Tüm seri muhteşem. İlaveten, Frank Herbert'in ölümünden sonra oğlu ve sıkı bir hayranı olan başka bir yazar tarafından kaleme alınan 6 kitabı da mutlaka okumalısınız.

İdare eder.

İlk üç kitabı kadar sürükleyici ve etkileyici bulmadım.