87,6 TL
Standart Teslimat : 07 Şubat - 10 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Kızılmaske Cilt: 1 Kitap Açıklaması

 


Bundan beş yüz yıl kadar önce, babasının ölümüne ve gemisinin korsanlar tarafından batırılmasına tanıklık eden genç bir adam kendini Bengali kıyılarında bulur. Orada, babasını katleden adamın kafatasına elini koyarak zalimlik ve açgözlülükle hayatlarını sürdüren insanların sonunu getirmeye yemin eder ve soyundan gelen erkeklerin nesiller boyu yaşatacağı efsaneyi, ölümsüz ruhu yaratır: Fantom. 17 Şubat 1936'da Amerikalı tiyatro yazarı Lee Faik, Kızılmaske'yi bir gazetedeki birkaç karelik çizgi roman şeridi olarak okurların karşısına ilk kez çıkarttığında, maskenin toplum düşmanlarının ya da balo müdavimlerinin bir aracı olmadığını herkese kanıtlamış ve bununla yetinmeyip "bedeni sıkıca saran" özel kostümle çizgi romanlarda yeni bir gelenek başlatmıştır. Kendine has bu unsurlarla Kızılmaske günümüzün en popüler kahramanlarının atası ve bir çizgi roman klasiği olmuştur. 70'li ve 80'li yıllarımıza damga vuran Kızılmaske şimdi Büyülü Çizgi Roman etiketiyle, karakterin altın çağında, çizgilerin Sy Barry'ye emanet edildiği günlük gazete bandı maceralarını kronolojik sırayla toplayan bu ciltlerde yeniden okuyucuyla buluşuyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Büyülü Dükkan

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Mahir Ünsal Eriş 04-12-2014
Çizgi romanın ölümsüz ruhu

"Her şey 400 yıl önce başladı. Gemisi korsanların saldırısına uğrayan genç bir adam, Bengali sahillerinin ıssız bir köşesinde karaya çıktı. Onu pigmeler buldu ve iyileştirdi. Genç adam, babasının katilinin kafatası üstüne yemin etti: 'Bütün hayatımı korsanlık, haksızlık ve zalimlikle savaşmaya adıyorum. Oğullarım da benim yolumdan gidecek...'"

GIRGIR okuyarak büyüyen neslin yarattığı ikinci nesil mizah dergiciliği, doksanların özellikle ikinci yarısına damgasını vurdu. Fakat bu nesli çizmeye heveslendiren tek şey GIRGIR değildi şüphesiz. Yetmişlere ve seksenlere damgasını vuran çizgi romanları da okuyarak büyümüşlerdi. O nedenle çıkardıkları dergilere de bu heyecan dolu dünyadan sinen bir sürü iz oldu. Yalnızca çizgi roman okuyanların anlayabildiği kimi espriler de, mizah dergilerinin çok yüksek satış rakamlarına ulaştığı bu yıllarda yeniden dillere pelesenk oldu. Çizgi romanla pek ilgilenmediği halde "O.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.07.2020

görüşüm

çocukluğumun çizgi filmin kitabını görünce alayım dedim umarım güzeldir.

27.08.2018

Düşünce

Kızılmaske güzel bir çizgi roman. Ancak kitap gazetede yada dergide yayınlanmış sayfaların fotoğrafından oluşmuş sanıyorum. Ayrıca sayfa sayısı düşük tutulmak için sanıyorum resimler oldukça küçük kalmış. Ayrıntı görülemiyor. Bu da okuma keyfini azaltıyor. Kitaba başladım ama bitiremedim. Çok sevdiğim bir çizgi romandan soğudum desem yeridir. Bu konular üzücü...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.