Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kızıl Yükseliş Kitap Açıklaması


Ben dünyaları ateşe verecek kıvılcımım. Ben zincirleri kıracak çekicim. Ben halkımın ve esaret içinde yaşayan herkesin umuduyum. Çünkü biliyorum ki insan kendini köleleştiren adaletsizlikle özgürleşemez. Gelecekte, renk kodlarına göre sınıflara ayrılmış Toplum'un en alt sınıfını Kızıllar oluşturmaktadır. Diğer bütün Kızıllar gibi Darrow da, Mars'ı yeni nesiller için yaşanılır bir gezegen haline getirdikleri inancıyla günlerini madenlerde çalışarak geçirmektedir. Üstelik bunu severek ve isteyerek yapmakta, kanı ve teriyle çocuklarına daha iyi bir dünya bırakacağına inanmaktadır.

Ancak Kızıllar kandırılmıştır. Darrow, halkının yozlaşmış yönetici sınıfın kölesinden başka bir şey olmadığını keşfettiğinde adalet özlemi ve kaybettiği aşkının anısıyla hırslanır. İnsanlığın yeni nesil Altın hükümdarlarının güç için mücadele ettiği efsanevi Enstitü'ye sızmak için her şeyden vazgeçer. Hayatı ve medeniyetin geleceği pahasına en başarılı ve en vahşi Altınlarla rekabet etmek zorunda kalacak olan Darrow'un düşmanlarını yenmek için artık yapmayacağı şey yoktur… Bu, onlardan birine dönüşmek anlamına gelse bile.

"Olağanüstü bir macera, nabzınızı hızlandıracak bir serüven… Pierce Brown'ın çarpıcı ilk romanı Açlık Oyunları, Sineklerin Tanrısı ve Ender'in Oyunu'nu anımsatıyor. Başınızı döndürmek için gereken her şeye sahip."
-Entertainment Weekly-

"Ender, Katniss ve şimdi de Darrow… Pierce Brown'ın imparatorlukları çökerten bu ilk kitabı, insanlığın yıldızlara yayılma hayalini yeniden canlandırıyor."
-Scott Sigler-

"Bir intikam, savaş ve güç mücadelesi…"
-Kirkus Reviews-

"Klasik bilim kurgu hayranları ve yeni distopik destanların coşkulu takipçileri bu müthiş kitabı mutlaka okumalı."
-Examiner.com-

"Hırs dolu… Her yaştan Açlık Oyunları hayranı mutlaka okumalı."
-Booklist-

"Okuyucuyu ele geçirecek ve daha fazlasını istetecek."
-Library Journal-

"Pierce Brown, okurlarının zihninde yer edecek müthiş ve güçlü bir eser yaratmış."
-The Huffington Post-

"Heyecan ve hareket dolu, sinemaya aktarılmaya hazır bir hikâye."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2015


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

 

Puanlamalar
%82,4
%5,9
%5,9
%0
%5,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.11.2020

Opsiyonel

Hayatımda okuduğum en güzel romanlardan biriydi

15.02.2019

Kızıl Yükseliş

Darrow, Sevro ve Kısrak... Karakterle yeni tanışacağımız serinin ilk kitabında siz daha ne olduğunu anlayamadan seri sizi büyüsüne kaptıracak. İlk kitapta Pierce Brown'un biz de uyandırdığı merak serinin sonuna kadar devam ediyor. Sakın sıradan distopya kitapları ile karıştırmayın. Ne demiş yazarımız: per aspera ad astra!

24.07.2018

HARİKA!!

Hiç bu kadar sürükleyici bir distopya kitabı okumamıştım.Esprileriyle,akıcılığıyla harika bir kitap.Kesinlikle okunmalı...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.