Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kızıl ile Kara Kitap Açıklaması


Geniş okur kitlesi, ünlü Fransız yazarı "Stendhal"i, iki büyük romanın, "Kızıl ile Kara" ve "Parma Manastırı"nın yazarı olarak tanır. Yaşadığı ve yazdığı dönemde büyük bir ilgisizlikle karşılaşan yazar, bugün Fransız ve dünya yazınının değişmez, tartışılmaz büyüklerinden biridir. Yaşadığı dönemde, kurulu düzenin dinsiz, ahlaksız ve tehlikeli bir düşmanı olarak nitelenen Stendhal, çağdaşlarından çok değişik bir yazardır. Anlatımında süsten, abartıdan sürekli olarak kaçınmıştır. Yurttaşlık Yasasının kuru, yalın, kesin anlatımını, bütün anlatımlardan üstün tutmuştur. Her şeyden önce açıklığı, yalınlığı, doğruluğu, kısacası gerçeği aradığı için seçer bu yolu. Dünyanın en iyi on romanından biri sayılan "Kızıl ile Kara", özellikle "Ataç"ın çevirisiyle her zaman sevilen hayranlıkla okunan bir başyapıttır.


İnce Kapak:

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 556

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

1830’larda Fransa’da geçen Kırmızı ve Siyah, Julien Sorel’in sahte yükselişini ve ardından da düşüşünü anlatır. Bir marangozun oğlu olan Julien, yükselme tutkusunu önce ruhban sınıfına katılarak gerçekleştirmeye çalışır. Eğitimi sırasında bazı olmadık ilişkilere girmesine rağmen rahip olmayı başarır ve Marki de la Mole’un özel sekreterlik davetini hevesle kabul eder. Julien’ın Marki’nin kızı Mathilde’le olan ilişkisi bile soylular sınıfına yükselmesi için bir vesiledir; böylece onunla skandala yol açmadan evlenebilecektir..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.