61,2 TL
Standart Teslimat : 26 Mayıs - 29 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kitle ve İktidar Kitap Açıklaması

 

Canetti 1930’larda kitle eylemlerinin her tür politik mücadelenin en önemli silahı olduğunu fark ederek “kitle” ve “iktidar” ilişkisi üzerinde çalışmaya başlar. Yaşadığı yıllar, İkinci Dünya Savaşı’nın, tarihteki en büyük kitle hareketlerinin ve kitlesel yıkımların görüldüğü yıllardır, “iktidar” simgesi olarak Hitler’in vahşeti doğru iz üzerinde olduğunu gösterir: Kitle yıkıcı, iktidar öldürücüdür. Ölüme karşı direnmenin yolu ise emre karşı koymak ve yaratmaktır. “Düşünmek ısrar etmektir” diyerek 30 yıl boyunca bu çalışmasını gölgeleyecek kapsamda başka eser vermez. Düşünsel zenginliğinin yanı sıra böylesi kitaplarda az rastlanan edebi bir anlatıma da sahip olan Kitle ve İktidar, insanı anlamada başvuracağımız vazgeçilmez kaynaklardan biri haline geldi. Anlamanın müthiş bahtiyarlığını hissetmek isteyenler için...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

16.07.2007

Başlayıp bitiremediğim kitap

Canetti'nin eserleri arasında başı çeken bir kitap. Oldukça doyurucu ve fazlasıyla ayrıntı barındırıyor. Başladım ama şimdilik sanırım ağır geldi daha sonra devam etmeliyim.
Okunmasında yarar var kitle ve iktidarın aslında bir bütün olduğunu anlıyoruz. Kitlesiz bir iktidar olmaz olamaz. Bunu iyi ve ayrıntılı bir şekilde kitapda görebiliyoruz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.