39,0 TL
Standart Teslimat : 13 Temmuz - 16 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kitap ve Oyun Okul Öncesi - İlkokul - Ortaokul Dönemi Okuma Etkinlikleri Kitap Açıklaması

 

“Bebeklikten başlayarak çocuk ve gençlerin duygu ve düşünce bilinçlenmesinde, öğretici ve yazınsal özellikler taşıyan görsel ve dilsel uyaranlar önemli bir sorumluluk üstlenir. Çocuklara yaşam ve insan gerçekliğini duyumsatan, onların kavram tasarımı sürecini işleten en etkili uyaranlar, çocuk gerçekliğine uygun, çocuğa göre yapılandırılmış nitelikli kitaplardır.

Çocuk edebiyatı yapıtları; okuma kültürü edinmiş, düşünen, duyarlı bireylerin yetiştirilmesinin temel araçlarıdır. Renk, çizgi ve sözcüklerin anlatım olanaklarıyla yapılandırılan iletiler, çocukların duygu ve düşünce birikimlerini devindirir; onları sezinletici öğrenme sürecinin öznesi kılar. Edebiyat yapıtları bu işlevini çocuklara duyma, düşünme sorumluluğu vererek gerçekleştirir.

Kitap ve Oyun adlı çalışmada, çocuklara okuma kültürü edindirme konusunda uzman bir öğretim üyesinin sorumluluğunda, Okuma Eğitimi dersini alan öğretmen adaylarınca, okul öncesi, ilkokul ve ortaokul dönemindeki çocuklara seslenen kitaplarla okuma etkinlik örnekleri tasarlanmıştır.
Kitap ve Oyun’un, çocuklarına okuma kültürü kazandırmak isteyen annelere ve babalara, öğretmen adaylarına, öğretmenlere kılavuz olacağını düşünüyor, okuma kültürü edinmiş bireyler yetiştirmeyi ilke edinen sevgili meslektaşım Dr. Öğretim Üyesi Özgül İnce Samur’u, bu ilkeyi yaşama geçirme anlayışıyla okuma etkinliklerini hazırlayan geleceğin duyarlı eğitimcilerini içtenlikle kutluyorum.”
Prof. Dr. Sedat Sever

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.