19,5 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kitap-lık Dergisi Sayı 222 Kitap Açıklaması

 

Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanmakta olan kitap-lık dergisinin 222. sayısında dosya konusu 12 Mart Romanları. 12 Mart 1971 Muhtırası sonrası yaşanan acıları anlatan romanların irdelendiği dosya Ayla Kutlu ve Pınar Kür ile yapılmış ortak söyleşiyle açılıyor. Dosyayı hazırlayan Çimen Günay-Erkol’un “12 Mart Romanlarının Özeleştirel Parantezi ve Erkeklik” başlıklı yazısına Duygu Çayırcıoğlu’nun bir feminist ses olarak Kırk Yedi’liler, Özge İpek Esen’in 12 Mart hapishanelerini anlatan romanlar, Sena Alaçan’ın ise Erdal Öz’ün kitapları yazıları eşlik ediyor.

İsmail Uyaroğlu, Gültekin Emre, Mehmet Can Doğan, Cem Uzungüneş, Melih Elhan, Eyüp Yaşar, Gülce Başer, Serhat Uyurkulak, Nafia Akdeniz ve Hüseyin Köse şiirleri; Eray Karınca, Ethem Alpaydın, Sacide Alkar Doster, Şebnem Balevi, Ş. Didem Keremoğlu ve Serhat Kıran öyküleri; Mehmet Ergüven, İzzet Göldeli, Haydar Ergülen, Ali Sadidi-Heris, Nalan Arman, Yücel Kayıran, Ramis Dara, Üzeyir Karahasanoğlu ve Orçun Üçer yazılarıyla, Abdullah Ezik ise İlhan Durusel ile Otlar Çağırıyor kitabı üstüne söyleşisiyle kitap-lık dergisinin 222. sayısında.

kitap-lık 29 yıldır iyi edebiyatın adresi.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.