4/5 - 16 Kişi Yorum Yap, Kazan!
9,02 TL
12,96 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 22 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Hayatım kitapların arasında, ortasında geçti.


 


Birkaçını yazdım, birçoğunu yaptım, daha çoğunu okudum, okumak için edindim, edinmek için elledim, sayfalarını karıştırdım, evimin duvarlarını kaplamalarından zamanla bir tür güvence duygusu yonttum. Neredeyse bütün düşüncelerimin, duyularımı harekete geçiren kıvılcımların kaynağında, kökünde, kuyusunda yeraldı kitaplar. Korktumsa, en çok onlardandır; şüpheler içinde kendi kendimi ve başkalarını kemirdiysem, onlardan.


(Tanıtım Bülteninden)

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Bu romanı okurken kitaba olan iştahınızın artacağına, kütüphanenizle yüzleşeceğinize, onlarla aranızdaki garip aşka bir kez daha döneceğinize eminim. Hakkında önemli eleştirilerin, incelemelerin, çağrıştırdıklarıyla dolu denemelerin yazılmasını hararetle beklediğim bu kitabı tüm gerçek okurlara öneriyorum..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%56,3
%31,3
%6,3
%6,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

04.10.2016

Yazım Hataları

Kitap yazım hatalarıyla dolu. Ne yani, Enis Batur diye son okuma yapmıyor mu yayınevi? Böyle şeylere sinir olanlar, kitabı sonuna kadar okuyamayabilir.

10.01.2016

Güzelleme...

Kitap Evi hayatını yazın dünyasına, okumaya, yazmaya, düzeltmeye, derlemeye ve basmaya adamış bir adamın ilk romanı. Kitaba roman olarak bir eleştiri getirmek bana düşmez, o edebiyatçıların işi ama 132 sayfalık bu küçük kitap bence romandan çok kitap üzerine yazılmış bir güzelleme. Yazarın kitap ve okur üzerine yazdığı küçük küçük denemelerinin bir bütünü sanki.

İşte tam da bu yüzden eğer iyi bir okursanız, daha da önemlisi kendinize ait bir kütüphaneniz varsa bu kitap tam size göre.

03.09.2015

(bkz:) kazanı

Kitabın içeriği ile ilgili yapılacak yorum her halükarda subjektiflik ihtiva edecektir ancak kitabın cğümleleri içerisinde yer alan isimler, şehirler vs gibi unsurlar tamamen bkz. deryasıdır ve araştırmaya sevk etmesi hususu konusunda objektif ölçüde cezbedici olduğu su götürmez. Youtube´da Arif´in Manchester´a attığı golü ararken Songül Karlı´nın videolarına denk gelinmesi misali, bu kitabı okumaya başladığınız anda Enis Batur´un cümle aralarına serpiştirdiği gizli bakınızlara tıklayarak sizi getirdiği nokta kütüphane içinde bir kütüphane oluyor !

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız