4,5/5 - 20 Kişi Yorum Yap
45,56 TL
68,0 TL %33
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 07 Temmuz
Standart Teslimat : 08 - 11 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Çağımızın önemli tarihçilerinden Eric Hobsbawn’ın, kendine özgü bakış açısıyla 1914-1991 yılları arasındaki dünya meselelerini irdelediği “Kısa 20. Yüzyıl”ını gözden geçirilmiş yeni basımıyla sunuyoruz.


 


Birinci Dünya Savaşı’nın başlangıcından, SSCB’nin çöküşüne kadar olan dönemi ayrıntılı bir şekilde anlatan “Kısa 20. Yüzyıl”, günümüzde yaşananların anlaşılmasına yardımcı olacak, başucunda bulundurulması gereken bir kaynak.


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%90
%5
%5
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

30.08.2013

..

1.Dünya Savaşı´ndan SSCB´nin yıkılışına kadar olan yakın tarihi, ekonomik,kültürel,bilimsel,siyasi ve felsefi yanlarını derinlemesine işleyerek, yer yer kronolojik,yer yer ise farklı alanlar veya ideolojilere göre ayırarak anlatıyor yazar. Yakın zamanda kaybettiğimiz yazarın bu kadar fazla konuda bu kadar ayrıntılı bilgi sahibi olması,ve bu bilgileri müthiş bir bütünlük içinde ve sıkmadan okura sunması çok etkileyiciydi benim açımdan. Bu kadar uzun bir dönem bu kadar sayfada ancak bu kadar anlatılırdı diye düşünüyor ve herkese tavsiye ediyorum.

04.07.2008

Gerçekten kısa ve öz

Eric Hobsbawm'a olan saygımı gittikçe arttıran bir kitap oldu benim için.. Bölüm bölüm yüzyılın anaolaylarını sıralayıp neden ortaya çıktıklarını nasıl vuku bulduklarını ve nasıl sonuçlar ortaya koyduklarını yerinde örneklerle gözler önüne seriyor.. Geçmiş yüzyılın bugüne etkilerini ve tarihin bir tekerrürden ibaret oldugunu çok ama çok iyi anlatan bir yapıt.. Değerli tarihçiyi onure etmek gerekiyor

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.