4/5 - 37 Kişi Yorum Yap

İlk Baskı Yılı : 2006

Baskı Sayısı : 18. Basım

Sayfa Sayısı : 144

Ebat : 14x20

Dil : Türkçe

Aslı Erdoğan’ın dünya çapında yankı uyandıran ikinci romanı Kırmızı Pelerinli Kent çoksesli kurgusu, virtüöz performansıyla sunulan alegorileri, atmosferi ve üstkurmaca stratejileriyle Bilge Karasu’nun ... Tamamını gör
14,96 TL
22,0 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Aslı Erdoğan

Aslı Erdoğan

Aslı Erdoğan, 1967 yılında İstanbul'da doğdu. Ortaöğrenimini Robert Lisesi'nde, yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. Aynı üniversitenin fizik bölümüne araştırma görevlisi oldu. Bir yıl Cenevre'de Avrupa Atom Fiziği Araştırma Laboratuvarı'nda, iki yıl Rio de Janeiro Üniversitesi'nde çalıştı. Yurda dönünce üniversitedeki görevinden ayrılarak kendini tümüyle yazmaya verdi. ... Tamamını görKitap Açıklaması

Aslı Erdoğan’ın dünya çapında yankı uyandıran ikinci romanı Kırmızı Pelerinli Kent çoksesli kurgusu, virtüöz performansıyla sunulan alegorileri, atmosferi ve üstkurmaca stratejileriyle Bilge Karasu’nun Gece’siyle kıyaslanmıştır.


Otobiyografik roman, sürgün anlatısı, kent romanı, varoluş


kaygısı üzerine deneme ve felsefi tefekkürü iç içe geçiren roman,


şiirsel dili ve farklı anlatıcılarının lirizme ayarlanmış sesleriyle,


Rio’nun tutku ve şiddet dolu sokaklarında bir ölüm kalım mücadelesini anlatıyor.


“Az sonra Rio sokaklarına çıkacaksınız.


Korkunçluğunu her an duyuran bir varlığın  menzilinde bir yolculuk  olacak bu; ölümün kötü  kokulu soluğu sürekli  yüzünüzde; karanlık ve sapkınlıkla yüklü bir  bakış hep sırtınızda...”


 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%59,5
%27
%5,4
%5,4
%2,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Hayal Kırıklığı

Aslı Erdoğan´ın 3 kitabını okudum ve 3 kitabın arasında en kötüsüydü. Aynı cümleleri evirip çevirip kitabı ve hikayeyi uzatmaya çalışma çabası okurken hissediliyor.

Herkes okumalı

Geleceğe kalacak elli yazar arasında gösterilmesi kesinlikle bir abartı değil. Gayet doğru bir yakıştırma. Bu kitapla bunu kanıtlıyor. Roman sevmiyor olmama rağmen severek, ara vermeden okudum.

Rio

Yalnizigin ve caresizligin bu kadar guzel bir kitap daha okuyacagimi sanmiyorum. Ayrica yazarin kendi hayatindan en cok benzettigi romaniymis.