Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kırmızı Pazartesi-Ciltli Kitap Açıklaması

 

Kolombiyalı büyük yazar Gabriel García Márquez’in 1981’de yayımlanan ve başyapıtları arasında yer alan romanı Kırmızı Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği ancak engel olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir cinayetin öyküsünü anlatıyor. Usta yazar, çocukluğunu geçirdiği kasabada yıllar önce yaşanmış bir cinayeti kendine özgü eşsiz anlatımıyla aktarıyor. Romanın kahramanı Santiago Nasar’ın daha ilk sayfadan töre cinayetine kurban gitmesi ve bu cinayetin hangi dinamiklerin etkisiyle işlendiği geri dönüşlerle adım adım gözler önüne seriliyor.

Kırmızı Pazartesi, bir cinayetin arka planını göstermekten öte, acımasız törelerin kıskacındaki bir halkın ortak davranış biçimlerinin portresini de çiziyor. Böylece alabildiğine sürükleyici bu kısa ve ölümsüz roman, adeta bir toplumun ruh çözümlemesi niteliğini de kazanmış oluyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.09.2020

Kırmızı

Toplumun körleşmesini anlatıyor adeta.

20.04.2020

Bile bile kırmızı

Başarılı, akıcı, etkileyici bir kısa roman. Türkiye'de olsa şaşırılmayacak ve tanıdık gelecek bir olay örgüsü. Sonunu bildirdiği olayları bile nasıl bu kadar merakla aktarabildiğini sevdim.Ciltli özel tasarım ve basım için teşekkürler Can yayınları.Seversiniz bence, okunmalı.

06.01.2020

Kim Bilebilirdi O Pazartesinin Adının Kırmızı Olacağını

Sonuyla başlayan bir kitap bu! Santiago Nasar için bir şeyler yapmak istiyorsunuz okurken; dur beni dinle bak, çok önemli anlatacaklarım! demek istiyorsunuz. Ama o harika kurmaca aleminin tam içinde olsanız da romanı okurken, sesinizi duyuramayacak kadar da gerçek kalıyorsunuz. Pazartesi hiç gelmese desek de geliyor işte, hem de adının hakkını vererek! Marquez iyi ki varsın.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.