0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
13,52 TL
18,52 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Yazar, bu çalışmasıyla günümüz İslam toplumlarındaki kimliklerin çatışmasını ortaya koymaktadır. İslam dünyasındaki ulusçuluğun gelişimi analiz edilerek, çağdaş Müslüman ulus devletlerdeki ümmet ve ulus devlet kimliğinin konumuna ışık tutulmakta ve bu devletlerin İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) vasıtasıyla gerçekleştirmeye çalıştıkları müşterek faaliyetleri incelenmektedir.

Eserde, İslam dünyasındaki ulusçuluğun seküler bir kaynaktan neşet etmemesi sebebiyle, Avrupa'daki ulusçuluktan farklı bir nitelikte olduğu iddia edilmektedir. Dolayısıyla , ulusçu elitlerin başarısızlığından sonra Müslümanlar ulusçuluğun ve ulusçu elitlerin meşrutiyetini sorgulamaya başlamışlardır.

İslami güçler ulusçu güçlerin yerini alamasa da, yönetimlere bazı İslami "sloganları" benimsetmeyi başarmıştır. Bu arada toplum ümmet ve ulusçuluk arasında bir kimlik krizi yaşamaktadır.
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 203

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılab Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız