5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
9,9 TL
24,0 TL %59
Standart Teslimat : 31 Ekim - 04 Kasım
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kim Olduğumu Bilmiyorsunuz Kitap Açıklaması

"Mükemmel kurgulanmış cüretkâr bir kitap, hipnotize edici bir etki, özgün bir ses ve biz okuyuculardan cevap bekleyen sorular..."

Lee Child

 

Doğru ve yanlış arasında bir seçim yapmak son derece kolaydır, öyle değil mi?

İkna edici gerçekleri duyana kadar bekleyin...

İsimsiz bir zanlı cinayetle suçlanıyor. Genç adam kapanış konuşmasından hemen önce, bazı gerçekleri davaya dahil etmek istemeyen avukatını kovuyor ve savunmasını kendi yapmaya karar veriyor.

Bazen gerçekler, açıklaması ve inanması zor olabilir. Fakat genç adamın tek bir isteği var: Ömür boyu hapis yatacaksa da, en azından gerçekler bütün çıplaklığıyla ortaya çıksın. 

Aleyhinde tam sekiz delil var. Her birini teker teker ele alıyor. Kaderi bizim elimizde. Biz, okuyucular —jüri üyeleri— hikâyenin sonuna kadar sakin olmalı, önyargılı davranmamalıyız. Savunması kafalarda birçok soru işareti yaratıyor... Fakat konuşmasının sonuna geldiğinde artık tek bir şeyin önemi kalıyor:

Bu cinayeti gerçekten işledi mi?

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Kapak Uygulama: Yasin Öksüz

Editör: Büşra Kanoğlu

 

 

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.05.2020

Beğendim.

Hikâye bir mahkeme salonunda geçiyor, avukatını kovan isimsiz bir anlatıcının hâkime aktardığı olayları dinleyerek olan biteni öğreniyoruz. Kanıtlar ayan beyan ortada ve hepsi anlatıcının suçlu olduğunu işaret ediyorken aslında tam tersi olabilir mi? Tüm gerçekler ortaya çıkmadan sırf söylediği sözlere dayanarak bir insan mahkûm edilebilir mi? Bir ceza avukatı olan yazar bunların cevabını okuyucuya bırakmış. Oldukça iyi kurgulanmış, akıcı bir roman ve daha ilk sayfalardan okuyucu içine çekmeyi başarıyor. Öyle ki ben çocuğu izleyen jüri heyetinden biriymiş gibi hissettim kendimi. Biraz 12 Angry Men filmini anımsattı. Tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.