Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ketum Kahraman

Ketum Kahraman

Ketum Kahraman

10/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Havva Mutlu
Yayınevi :

Can Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Bu ülkede küçük de olsa bir uygarlık alanı yaratmak olanaksız," diye geçirdi aklından. "Barbarlık her şeyi önüne katıp sürüklüyor." Karamsarlığa kapıldığı zamanlarda yaptığı gibi yine, gençliğinde gidip başka ülkelerde kendine bir yaşam kurmak yerine, burada, Lima denen bu korkunç şehirde kalmaya karar vermekle ne kadar yanlış bir şey yapmış olduğunu düşündü.

Peru'da iki şehir ve iki patron. Başkent Lima'da sigortacı Ismael Carrera, taşra güneşinin altında kavrulan Piura'daysa nakliyeci Felícito Yanaqué. Bir tarafta Felícito'nun, kapısına sıkıştırılan örümcek imzalı haraç mektubuna meydan okumasıyla değişen hayatı. Diğer taraftaysa ikinci baharının zirvesindeki Ismael'in ailevi antikalıkları yüzünden kabağın, sadık dostu ve şirketinin yöneticisi Don Rigoberto'nun başında patlaması. Tam da emeklilik hayalleri kurarken...

Mario Vargas Llosa, Don Rigoberto'nun Not Defterleri, Üvey Anneye Övgü, And Dağlarında Terör ve Palomino Molero'yu Kim Öldürdü romanlarından karakterlerle renklendirdiği, sürükleyiciliğiyle arkası yarınlara taş çıkaran bu kitabında dalaverenin evrenselliğini bolca tebessümle gözler önüne seriyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 416

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 416

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750722363

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Yalanlar, şüpheler, oyunlar ve gerçeklerin kafa kafaya geldiği bir olay örgüsü yaratan Llosa, Ketum Kahraman'la entrika, macera ve heyecan dolu pembe dizi kıvamında bir roman sunmuş bize. "Pembe dizi" deyince kimileri burun kıvırabilir. Romanı en rahat böyle tanımlayabilirsiniz fakat asla bir ucuzluk ya da sakillik yok. Ketum Kahraman, Llosaca bir pembe dizi; ters köşeleri bol..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (1)

Keyifli bir tatil kitabı

Latin Edebiyatını seviyorsanız ve tatilde elinizden bırakmayacağınız kolay okunacak bir kitap arıyorsanız Ketum Kahraman´ı kesinlikle almalısınız. Son sayfasına kadar merakla okuyacağınız aşk, polisiye, entrika, macera dolu bir kitap. Yazarın kitabın sonlarında tavsiye ettiği kitapların bazılarının baskısı tükenmiş olsa da adı geçen yazarlar da okumaya değer. Kitaptan ders olarak kendinize çıkaracağınız tek cümle olsa da ve bu cümle hayatınızda bir klişe olsa da edebi yanı ağır olmayan sizi yormayacak keyifle okuyacağınız bir kitap arıyorsanız tam karşınızda duruyor.