0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
14,28 TL
17,0 TL %16
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 28 Mayıs
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Metropolleşmeye bağlı olarak kentlerin form ve ölçek değiştirmesi, kamusal alanı da önemli ölçüde farklılaştırmış ve değiştirmiştir. Bu durum kamusal alanın farklı disiplinler tarafından ele alınarak, yeniden tartışılmasını gerektirmiştir. Fiziksel ve sembolik olarak çok farklı anlamların yüklendiği, farklı özellikler ve işlevler taşıyan kamusal alanların bu özelliklerini günümüzde de sürdürebilmeleri; kentsel mekânda doğru programlanması, biçimlenmesi ve üretimine bağlı olmaktadır. Bunların yapılabilmesi için de kamusal alan/kent ilişkisinin iyi tanımlanması gerekmektedir.


Bu çalışmada kamusal alan/kent ilişkilerinin mekânsal yansıması farklı perspektiflerden ele alınarak incelenecek, özellikle metropollerde yaşanan kamusal alan dönüşüm ve değişiminin nedenleri ortaya konularak, kamusal alanlarla ilgili düzenlemelerin yeni organizasyonlarla ele alınması gerekliliği tartışılacaktır.


-Pelin Gökgür-


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız