18,9 TL
Standart Teslimat : 17 Ağustos - 20 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kemalist Devrim 5 - Kemalizmin Felsefesi ve Kaynakları Kitap Açıklaması

 


Doğu perinçek'in bu kitabında aşağıdaki soruların cevaplarını bulacaksınız: Kemalizm nedir; ideoloji mi, teori mi, yoksa bir devrimin pratiği mi? Kemalizmin felsefesi nedir , varlığın ve bilginin kökeni konuşundaki görüşü?

Kemalizm, toplumların gelişmesini nasıl açıklıyor?
"Determinizm"," Pratik Maddiyetçilik", "Tarihsel Materyalizm"
Kemalizm, evrimci mi, devrimci mi?
Kemalizmin milli ve milletlerarası kaynakları?
Aydınlanma hareketinin, Büyük Fransız Devrimi'nin Alman Materyalizmi ve Devlet Sosyalizminin, Narodnizmin ve Sovvet Devrimi'nin Kemailst Devrim üzerindeki etkileri?
Pozitivizm ve Kemalizm?

Doğu Perinçek, bilinmeyen belgeler ve kaynaklara dayanarak konuyu tartışıyor ve açıklığa kavuşturuyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 113

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaynak Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.11.2009

...

Yazarın Kemalist Devrim serisinin tüm kitaplarının okunması gerektiğine inanıyorum. Serideki tüm kitaplar birbirlerini ve bütünü tamamlıyorlar ve toplamda Mustafa Kemal´in ve eserinin teorisi ve pratiğiyle ne olduğu ortaya konuyor. Bu kitap özelinde ise Mustafa Kemal´in düşünce ve eylem yapısını ortaya çıkaran kaynaklar ve bu kaynakların
hangi dönemlerde ne kadar etkili olduğu inceleniyor. Pek bilinmeyen kaynakların ve görüşlerin de bulunduğu bu eseri okumanızı tavsiye ediyorum.

06.05.2008

Tamamlayıcı eser

İnsanın kafasını berraklaştıracak çok güzel bir yapıt. Kemalizmin nereden geldiğini, kaynaklarını anlamak için gerçekten kafanızdakileri yerine oturtacaktır bu kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.