5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
24,32 TL
32,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 15 Haziran - 18 Haziran
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Kemal Abi Kitap Açıklaması

Kemal Abi; öğretmen, sendikacı, avukat ve yazar olarak Kemal  Kırlangıç’ın çarpıcı bir biyografisi, sıra dışı kurgu ve anlatımıyla  sürükleyici bir belgesel roman...

“Yaşı  daha kemale ermeden, talihsiz bir biçimde, bu kitapta yığınla örneğinden  söz edilen sorgu tezgâhlarından geçen, 12 Mart’ı, 12 Eylül’ü öncesiyle  ve sonrasıyla yaşayan biri olarak, Kemal Kırlangıç’ın hayat hikâyesini  umursamazlıktan gelmem mümkün değildi.

Kemal  Kırlangıç’ın biyografisi,  olumlu  ve  olumsuz  yönleriyle  modern  Cumhuriyet tarihinin özetiydi bir bakıma. Çok daha önemlisi de haksızlıkları gözlemekle  yetinmeyen,  müdahale  eden,  ilerleme,  değişim  ve demokrasi  talep  eden  hukukçu  aydın  bir  öğretmenin,    ömür boyu sürdürdüğü bir direniş öyküsüydü.

Pandemi günlerinde, Bircan ve Eylem kardeşler, babaları Kemal Kırlangıç’ın “belgesel romanını” yazmaya koyuldular. İlham kaynakları belki de “Eşyanın da ruhu var, mesele onları canlandırmaktır” diyen 20. Yüzyılın en büyük romancılarından biri olan Gabriel García Márquez oldu. Bu iki kardeş, sadece kendi hatıralarına değil, babaları Kemal Kırlangıç’ın hayata gözlerini açtığı kara trene, ona eşlik etmiş eşyalarına, bakıp hayallere daldığı sulara can vererek, daha önce pek örneği olmayan bu biyografik roman vücuda getirdiler.”

Doğan Akhanlı

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.