59,5 TL
Standart Teslimat : 03 Ekim - 06 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kelebek Kitap Açıklaması

 


İşlemediği bir cinayetten, müebbet kürek cezasına çarptırıldığı sıra, Henri Charrière'in özgürlük mücadelesinin bir ifadesi olarak doğdu Kelebek.
Çok genç yaşında tutkunu olduğu idealleri ve gelecek arzusu onu 'insanca bir felsefe' ve 'üstün bir uygarlık'la tanıştırdı: Modern sistemin kokuşmuş yolları yerine Kızılderililer'in, cüzzamlıların, okuma yazma bilmeyen yoksul balıkçıların gerçek uygarlığıyla .
Bir, iki, üç, dört, beş; bir, iki, üç, dört, beş.
Ardı ardına sıralanan bu rakamlar aslında bir hücrenin uzunluğu: Bir uçtan bir uca beş adım.
Tüm yaşamın göz önünden geçtiği beş adım. Hayallerle ve tutkularla atılan beş adım. Yargıçlara, mahkemeye ve insan kazanmak yerine kaybetmeye dayalı yargı sistemine atılan beş adım.
Modern olarak nitelenen ülkelere atılan beş adım. Tüm duyguları iğdiş eden her türlü korkuyu insanın içine salan beş adım. Özgürlüğe ve geleceğe atılan beş adım.
Kelebek bir özgürlük mücadelesi...Sayfa Sayısı: 565

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: E Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.11.2021

Mutlaka okuyun. İyi ki okumuşum

Kelebek romanı ilk basıldığında fransada 1969 yılında satış rekoru kırmıştır. İkinci ülke olarak TÜRKİYE  de yayınlandı  ve o dönemlerde 14 dile çevrildi. Dünyada satış rekoruna imza attı. 2  adet sinema filmi yapıldı. Kitabın yazarının kendi hayat hikayesini anlattığı bu romanda yazarın yaşadıkları insanı hayrete düşürüyor. Sürükleyici anlatımı ile sizi içine cekiyor ve biran olsun bırakamıyorsunuz. Bu romanda cesaret , azim , sabır, zekâ, akıl okuma, beden dili, yılmamak... daha birçok şeyi yaşanmış olarak bulacaksınız.

06.01.2021

Tavsiye ederim

Harika bir kitap. Kesinlikle okunması gereken bir kitap. Tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz.

07.12.2020

Şahane

Soluk almadan okunabilen bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.