Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Bu kitap Türkiye'de kekemelik tedavisine yeni bir soluk, yeni bir bakış açısı getiriyor. 20 yıllık bir mesleki birikimle yazılan bu kitapta kekemelikle ilgili her şeyi bulacaksınız. Bu kitabı okuduğunuzda kendi kendinizi tedavi edebileceğiniz gibi yakınlarınıza da yardımınız dokunacak. Bu kitaptan hem kekeme bireyler hem de kekemelik tedavisi ile uğraşan uzmanlar fayda sağlayabilecekler. Bu kitapta kekemeliğin psikolojisi yazıldı. Bilimsel terapi teknikleri, belli bir sıraya göre, uygulamalı olarak anlatıldı. Acıktığınızda yemek yersiniz. Susadığınızda su içersiniz. Bu fizyolojik ihtiyaçlarınızı giderirsiniz. İşte bu kitap gıda gibi, su gibi sizin kekemelikle ilgili bütün ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde yazıldı. Kekemelik alanında bu formatta yazılan ilk ve tek kitaptır. Anlatım tarzı neşeli ve akıcıdır. Sizi sıkacak akademik bilgiler bu kitapta yoktur. Tamamen doğal, zevkli, neşeli, bilimseldir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İkinci Adam Yayınları

 

Puanlamalar

%57,1
%14,3
%14,3
%0
%14,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

09.07.2015

İçeriği ve teknikler yeterli

Her şeyden önce kitabın yazarı bir psikolog. Burası çok önemli. Kekemelik sorunu sadece nefes egzersizleriyle, hece okumayla çözülecek bir sorun değil. Psikolojik ve bedensel kökleri var.
Kitapta doğru nefes alma teknikleri ve nefes alırken yapılan yanlışlar ile birlikte, kekelemekten korkmanın ve korktukça daha çok kekeliyor olmanın sebepleri sıralanmışÿ;  bu negatif düşünceleri kırmanın yolları açıklanmış.
Kitabın başlığı  olan 5 aşamalı terapi şöyle:

1.Kekemelikte Nefes Kontrolü
2.Düşünce kontrolü (Kekeleyeceğim korkusunu yenmek)
3.Harflerin telaffuzu ve konuşmada hız kontrolü
4.Duygusal Boşalım
5.Travmatik olaylar

Bitirmeden idefix´e bir serzenişte bulunmak istiyorum. Ürünlerinizin çok az bir kısmında ön izleme var . Daha çok ürünün satın almadan önce içeriğine (hiç olmazsa içindekiler kısmına) ulaşabilmemiz gerekir. Aksi takdirde kör göze parmak misali alışveriş yapmak durumunda kalıyoruz. Hiç olmazsa açıklama bölümüne kitapların içindekiler bölümü yazılabilir.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız