Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Keder Atlısı Kitap Açıklaması

 


Keder Atlısı, hem yalın bir anlatımın, hem de şiirsel bir dille kurulmuş katmanlı öykülerin bir arada bulunduğu bir kitap. Faruk Duman, bu öykülerinde insanımızın bugün yaşadığı umarsızlığı, geçmişin izlerinin silinmesiyle yaşanan hayal kırıklıklarını anlatırken masalsı, büyülü bir dünya ile yaşamın gerçeğini şaşırtıcı bir biçimde harmanlıyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2004


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 65

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.04.2007

Yalnızca Öykü Severlere

Evet dil işçiliği ön planda olan bir kitap ama öyküler çok sarsıcı değil. (Ama Hakan Şenocak'ın Karanfilsiz'in ki kadar ağır bir şok yaşamadım bu kitapta. O kitabın gerçeküstücü bir kitap olduğunu iddia ediyordu Can Yayınları ama masal dışında bir şey yoktu kitapta, zaten normalde 25 sayfaya sığacak hikayelere öyle bir sayfa dizaynı yapmışlar ki kitap 100 sayfayı geçmişti ve ben utanmasam yayınevinden paramı geri isteyecektim doğrusu.)  Keder Atlısı'nda da şiir tadında bir dil dışında pek bir şey bulamayacaksınız. Ben Türkiyedeki öykücülerin neden böyle öyküler yazdığını anlayamamışımdır zaten, sanırım öyküden pek anlamıyorum belki de. Hastalık derecesinde öykü hayranı olanlarla, farklı bir dil üslubu görmek isteyenler için bu kitap.  Ben şahsen Cemil Kavukçu'nun öykülerini tercih ederim.  

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.