Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Daha önce yayınladığımız Borsada Tek Başına ve Borsayı Yenmek kitaplarının da yazarı Peter Lynch ve John Rotchild, lise çağı ve üzerindeki herkesi aydınlatacak bir ‘ilk’ ile yeni başlayanlar için bir yatırım ve işletme rehberi sunuyor. Büyük ölçekli portföylere sahip olanlar da dahil birçok kişi hisse senedi piyasasının nasıl çalıştığı konusunda çok az şey bilmektedir. Lynch ve Rotchild, bunun nedeninin ekonomik sistemin temel ilkelerinin ve hisse senedi piyasasının genel işleyişinin okullarda öğretilmemesi olduğunu söylüyor. Ne aradığını bilen, herkes için her yerde yatırım fırsatları vardır. Ortalama bir lise öğrencisi Nike, Reebok, Mc Donald’s ve Body Shop’u bilir. Amerika’da hemen her genç Coca Cola veya Pepsi içmekle beraber çok azının bu şirketlerden birinde hissesi vardır veya onların nasıl satın alınacağı konusunda bilgi sahibidir. Lynch ve Rotchild Kazanmayı Öğren’de günlük gazetelerdeki hisse senedi tablolarının nasıl okunacağını, bir şirketin yıllık raporunun nasıl yorumlanacağını ve hisse senedi piyasasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini yalın bir dille anlatıyorlar. Lynch ve Rotchild yalnızca yatırım yapma yollarını değil, ‘yatırımcı’ gibi düşünmeyi açıklıyorlar.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

07.04.2019

Güzel kitap

Kesinlikle tavsiye edilir

08.02.2019

Su Gibi Akıcı

Kitabın dili, su gibi akıcı. Borsanın nasıl oluştuğu, şirketlerin gelişim evrelerinin neler olduğu ve çeşitli yatırım araçlarının nasıl kullanılacağını anlatması gibi çoğu kişinin sıkılabileceği konular, öylesine güzel ve anlaşılır bir dille anlatılmış ki; okumaya başladığınızda sayfaların nasıl akıp gittiğine şaşıracaksınız. Ayrıca kitaptaki örneklemeler ile anlatılan konuların akılda kalması sağlanmış.Borsaya ilgi duyan ve borsada kazandıran şirketlerin nasıl seçileceğini öğrenmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap. Ayrıca Peter Lynch'in diğer iki kitabını da alıp okumanızı tavsiye ederim. Aynı akıcılık bu iki kitapta da mevcut.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız