Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kazaklar Kitap Açıklaması


Büyük Rus yazarı Lev Tolstoy'un ilk yapıtı olan Kazaklar, iki karşıt dünyanın çarpıcı bir üslupla karşılaştırılmasıdır. Bu iki farklı dünyadan biri çeşitli kültürlerin etkisi altında yaşayan ve "kibarlar" tabakasını oluşturan aristokratların, diğeri ise, kendi geleneklerine sıkı sıkıya bağlı ve başka bir kültürle karşılaşmamış olan halkın dünyasıdır. Tolstoy, dağlarda yaşayan Terek Kazaklarını anlatırken bu insanların ülkeden kopuşlarının nedenlerini, içinde bulundukları koşulların onları nasıl savaşçı kıldığını gerçekçi bir üslupla sergiler.
Kazaklar: Kültürlerin çatışması.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2004


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 185

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bordo-Siyah

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%100
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.12.2003

3 Yıldız

Kazaklar; Tolstoy'un yazmış olduğu ilk romandır. Gerçek hayatta, askerliği sırasında Kafkasya'da yapmış olduğu gözlemleri, ruhsal ve düşünsel değişimleri, yaşadığı kültür şokunu yalın ve sade bir dille anlatıyor. İlk roman için hiç de fena değil. Dönemin roman anlatım anlayışına uygun olarak tasvirlere oldukça yer verilmiş. Gözlerinizin önünde Kazakları, köylerini, yaşamlarını canlandırabiliyorsunuz. Bir tatil günü zevk alarak okuyabileceğiniz kitaplardan.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.