3,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 176

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

İnsanlık mirası böyle bir şey olsa gerek. Özlem Anar, zamanın geçmiş dehlizlerindeki birikimleri, adına ilham dediğimiz kelamın devamlılığını sağlayan evrensel iletişimin bir kalemi olarak son derece alçakgönü ... Tamamını gör
11,96 TL
17,59 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


İnsanlık mirası böyle bir şey olsa gerek. Özlem Anar, zamanın geçmiş dehlizlerindeki birikimleri, adına ilham dediğimiz kelamın devamlılığını sağlayan evrensel iletişimin bir kalemi olarak son derece alçakgönüllü bir şekilde bizlere sunmuş.

Elinizdeki roman, var olduğu günden beri insandaki umudu ve aşkı, zaman ve mekândan münezzeh haliyle ortaya seriyor. Adeta yaşanmışlıklar kervanının yılmadan usanmadan süren yolculuğunun kanıtı gibi. Ne mutlu ki, bu yolculuğa çıkma cesaretini kendinde bulan okurlara. Yazıldığı dil itibarıyla Türk Edebiyatından neşet bulan bu roman, insanlık edebiyatına sunulmuş büyük bir katkıdır. Kendi dilimizde yazılmış böyle bir romanı okuyabilmekse, bir ayrıcalıktır. Kayıp Ruhlar Kitabı, insan ruhlarının kendine ve geleceğine adanmış bir gökkuşağıdır ve herkesi kucaklayabilecek bir umudun habercisidir.

Kayıp Ruhlar Kitabı, okura, her insanda bulunan ama kullanılmaya kullanılmaya gözden ırak hale gelmiş cesaret ve umudun kanatlarını hatırlatıyor ve bu kanatlarla, insanın dilediği diyarlara ulaşmasının mümkün olduğunu anlatıyor.
-Gündüz Öğüt-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yitik Ülke Yayınları

 

Puanlamalar

%40
%40
%0
%0
%20
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

01.05.2016

Kitabı beğenmedim

Merhabaÿ;
Burada kitabı gördüğüm vakit biraz heyecanlanmıştım. Derhal sipariş geçerek kitabı alıp okudum, yazılmış olana mutlaka saygım var nihayetinde bir emeğin ürünüdür.
Fakat eleştirmekte gelişim noktasında yol göstericidir.
Her şeyden evvel kitapta hiç bölüm yok...
sıradan bir metin gibi kaleme alınmış,giriş gelime ve sonuç yok,bir olay veya durum anlatılırken bir çok yerde yarıda kesilip konuyla bağlantısı olmayan çok daha başka bir şeye sıçranmış.Betimleme ve tasvir yok denecek kadar az,Roman zannediyorum yunanistan´da geçiyor.Ana karakterler ile ilgili giriş kısmında biraz bilgi verilmiş fakat çok yetersiz,bunu kitabın ilerleyen bölümlerinde yeterince hissediyorsunuz.giriş kısmı çok kısa cümlelerle ve birbiri ile ilintisi olmayan bir çok benzetme ile geçilmiş.
En önemli olaylar çok kısa ve vurgu yapılmadan atlanmış fakat asıl önem arz eden olaydan çok sonuçları daha fazla ele alınmış.
Karakterlerin ağzından yazılması gereken yerler yazılmamış,kitabın içine bir türlü giremiyorsunuz olay örgüsü çok zayıf,kayıp ruhlar kitabına çok az  ve gizemli olarak değinilmiş,kitabın akıbeti belli bile değil...
kitabın esas oğlanı´nın ne olduğunu kitap bitmesine rağmen anlamış değilim.Mesela Alena´nın oda tasvirinden teras katında genişçe balkonlu bir yerden bahsediliyor,Gerbera´nın o yükseklikte bir yere sadece sarmaşıklara tırmanarak çıkması ve o çıkarken hiçbir şekilde farkedilmemesi..
TV ekranlarında görülen 4.sınıf bir dizi izliyor gibi hissettim kendimi,belki çok ağır eleştiriyorum fakat hislerimi okur olarak beyan etmem gerekiyor.
kitabı alma sebeplerimden birisi sayın İhsan Oktay ANAR´ın bir kaç kitabını okuyup büyülenmemden dolayı aynı aileden birine ait bir romanı okumanın aynı etkiyi yaratacağını düşündüm fakat hayal kırıklığına uğradım.
sevgili yazarımız Özlem ANAR hanımefendi´nin kitabın kapak kısmındaki bilgilerinden felsefe öğretmeni oldığunu müşahade ettim.Yunan mitolojisi konusunda bir kitap neşretmesi daha münasip olurmuş öyle bir kanıya vardım bugüne değin onlarca kitap okudum fakat ben başarılı bulmadım.Kitabın arka kapak kısmında Sayın Gündüz ÖĞÜT Bey´in yorumlarına da kesinlikle katılmıyorum.Uzun uzadıya yazılacak bir çok şey var....
Özlem ANAR hanımefendi´ye bundan sonraki yazacağı eserler ile ilgili başarılar dilerim,sürçü lisan etti isem lütfen affetsin.Eleştiriye açık iseniz daha fazla gelişirsiniz.
Türk Edebiyatına hayırlı olması temennisi ile,
Hoşçakalın.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız