30,0 TL
Standart Teslimat : 23 Mayıs - 26 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kaygılarımızın Kışı Kitap Açıklaması

 


Kaygılarımızın Kışı John Steinbeck'in son romanı.

Romanın başkişisi Ethan Allen Hawley, bir zamanlar ailesine ait olan markette tezgâhtar olarak çalışmaktadır. Ethan artık Long Island'ın aristokrat sınıfının bir üyesi değildir. Karısı huzursuz, ergen çocukları ise babalarının sağlayamadığı maddi rahatlığa açtır. Bir nevi 'yaprak dökümü' yaşanmaktadır. Kaygı ve tereddüt başroldedir. Derken bir gün kendini ahlaki bir krizin ortasında bulan Ethan, titiz prensiplerini bir süreliğine rafa kaldırmaya karar verir...

Steinbeck'in 1960'larda geçen romanı, özel hayattaki ve toplum nezdindeki dürüstlük arasındaki ince çizgiye işaret ediyor ve toplumsal koşulların bireysel ahlakı nasıl şekillendirebileceğini gösteriyor. Amerikan edebiyatının en sevilen ve en saygın kaleminden çıkan bu çöküş, tereddüt ve manevi kriz hikâyesi, günümüz okurlarını da derinden etkileyebilecek hakiki bir güce sahip.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 344

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.03.2021

hiç düşünmem alırım

en son okuduğum kitabı cennet çayırı ,gerçekten bütün kitapları bir harika,okumaya değer ..

15.02.2019

Harika bir kitap

Her okuduğumda hayran olduğum yazarlardan biri John Steinbeck. Artık kitaplarını gözüm kapalı alıyorum ve hiç yanıltmıyor beni. Cennetin Doğusu ile Gazap Üzümleri’nden sonra yeni favorim ‘Kaygılarımızın Kışı’ oldu. Parayı, onun insan üzerinde yarattığı etkiyi, bilhassa ikiyüzlülüğü ve zengin olma hırsını, insanı nasıl ele geçirdiğini tüm gerçekliğiyle gözler önüne sermiş Steinbeck. Muhteşem gözlem gücünü yine konuşturmuş, insan doğasını, çirkin yüzünü yine ortaya çıkartmış. Fazla söze gerek yok sanırım, çok beğendiğimi ve şiddetle tavsiye ettiğimi söylememe de. Bir kez daha Steinbeck’in uzun romanlarında ustalığını daha net ortaya koyduğunu gördüm ama. Kesinlikle tavsiyemdir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.