19,2 TL
Standart Teslimat : 05 Aralık - 08 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kaybolan Eldiven-Sıcacık Bir Kış Masalı Kitap Açıklaması

 

Kaybolan Eldiven, çocukların defalarca dinlemek ve okumak isteyeceği eşsiz hikâyesiyle gönüllerde taht kurmayı başarıyor. Kaybolan Eldiven, eğitici olduğu kadar iyi hisler de uyandıran hikâyesiyle okuyanlara keyifli bir okuma fırsatı tanıyor. Minik okurların hayal gücüne hitap eden çizimlerle zenginleştirilen masal, özellikle altı ay ila beş yaş arasındaki tüm okul öncesi çocuklara hitap ediyor. Kaybolan Eldiven adlı kitapta büyük veya küçük herkesin ders çıkarabileceği noktalar ön plana çıkıyor. Gelin, Sharon Harmer tarafından kaleme alınan, son derece akıcı ve herkesçe anlaşılır bir anlatım dili ile kurgulanan eserin ayrıntılarına göz atalım.

 

"Kaybolan Eldiven-Sıcacık Bir Kış Masalı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Kaybolan Eldiven-Sıcacık Bir Kış Masalı; dostluğu, arkadaşlığı, yardımlaşmayı ve dayanışmayı kalpleri yumuşatan bir hikâyeyle anlatıyor. Ormanda yaşayan fare, kurbağa, sincap, tavşan, tilki ve ayının bir eldiveni paylaştığı masal; sıcacık dostluk hikâyesiyle okuyanların içini ısıtıyor. Eserde fiziksel ve kişisel olarak hiç benzemeyenlerin bile zor anlarında birlik içinde olunması gerektiği vurgulanıyor. Yaşlı bir adamın ormana odun toplamaya gitmesi ve eldiveni düşürmesiyle başlayan hikâye, düşen eldiven üzerinden gelişiyor. Masal, bu eldivene ve birbirine sarılan orman sakinlerinin sıcacık hikâyesiyle okuyucuya benzersiz mesajlar veriyor. Hikâye, bir ormanda yaşayan hayvanların karlı bir kış gününde birbirlerini dışlamadan aynı amaç için kenetlenmesini aktarıyor. Bir eldivenin hem hayvanları ısıtmak hem bir araya toplamak için bir araç olduğu masalda, fedakârlığın ve paylaşmanın kıymeti sıcacık ifadelerle okuyucusuna ulaşıyor. Eserde hayvanların, soğuk havada bencilliğe kapılmadan gelen herkesi aralarına aldığı ve kucakladığı görülüyor. Öte yandan kimsenin birbirini rahatsız etmemesi gerektiğinin altı çizilerek saygılı olmanın önemi okuyanlarla paylaşılıyor. Eser, verdiği mesajların yanı sıra çocuklara hayvan sevgisini de aşılıyor. Masalda kişilik kazandırılan hayvanların da en az insanlar kadar yaşam hakkı olduğu hissettiriliyor. Siz de eseri çocuğunuzla okuyarak hem birlikte eğlenceli zaman geçirebilir hem onun gelişimine katkı sunabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kaybolan Eldiven-Sıcacık Bir Kış Masalı adlı kitabın özgün dili Almancada Der Verlorene Handschuh – Ein Wintermärchen adı ile yayımlandığınız biliyor muydunuz? İlk baskısı 2020 yılında yapılan masal, İş Bankası Kültür Yayınları tarafından okuyucuyla buluşturulur. Aylin Gergin tarafından Türkçeye çevrilen eser, 32 sayfadan oluşur. Kitabın resimleri, aynı zamanda yazarı olan Sharon Harmer imzası taşır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Kaybolan Eldiven-Sıcacık Bir Kış Masalı adlı kitabı sevdiyseniz benzer tatları bulabileceğiniz diğer masal kitaplarına da göz atabilirsiniz. Dilerseniz Hayvanat Bahçesinde Diş Fırçalama Günü, Görünmez İp, Dedemin Adası, Hayalleri Kaçan Çocuk, Utangaç Ayı Monti adlı eserleri ve diğer masal kitaplarını inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.04.2022

Okunabilir

Kötü diyemem ama iyki almışım dediğim bir kitap değil, ortalama diyebilirim

14.04.2021

Dostluk hikayesi

Çok anlamlı buldum dostluk adına resimlerde müthiş hele de kış temalarıyla içiniz ısınıyor

04.04.2021

Daha iyi olabilirdi

Kitapta paylaşım ve arkadaşlık çok güzel işlenmiş ama kitabın sonu bekleneni karşılamıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.