27,2 TL
Standart Teslimat : 02 Temmuz - 05 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kaybetmenin Halet-i Ruhiyesi Kitap Açıklaması

 

Türkiye'nin yakın dönemine yazarak şahitlik yapan yazarın bu kitaptaki denemeleri, siyasal bir bakışın ve Türkiye'yi merkeze almış olmanın açık bir tercihini içeriyor. Türkiye üzerinden düşünmenin zorluğunu biraz daha rahatlatmak için edebiyatın, retoriğin ve hatta dönemin ruhuna uygun slogan üretmenin imkânlarından yararlanılmıştır. Türkiye'nin son yirmi yılında kaleme alınan bu denemeler, aslında her birimizin düşünme biçimlerindeki değişimi de ortaya koymaktadır.

Türkiye'nin yaşadığı süreç, doğrudan kendini fark etmekle ilgilidir. Entelektüel hayat ise ezber ve sloganla kurduğu ilişkiyle kendisini açık ediyor(du). Bu denemeler hem yazarın hem de Türkiye'nin dönemsel hâlet-i rûhiyesini ortaya koyacak doğal bir imkâna da sahiptir. Diğer yandan mütemadiyen kaybetme hali ile kaybetmeye hazırlanma hali arasında gidip geldiğimize yoğun dikkat çekilmiştir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.