Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kavim Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

  Göğsünde haç saplı bıçakla öldürülmüş bir adam.

Adamın kanıyla satırları çizilmiş bir İncil. İstanbul'dan Anadolu'nun derinliklerine, kadim dinlerin kadim kiliselerine bir yolculuk. Hıristiyanlığın bu topraklardaki kökleriyle yüzleşme. Kavimler bahçesi olan ülkemizin tükenmeye yüz tutmuş kültürlerine bir saygı duruşu... Süryaniler, Nusayriler, Rumlar, Türkler, Kürtler ve bu toprakları ülke yapan halklar... Ülkemiz kültürüyle bezeli, merakla okunan bir roman...

"Genzini yakan koku uyandırdı onu. Bu kokuyu tanıyordu. Yıllarca kapalı kalmış bir kilisenin kokusu. Kilisede yakılan kandillerin, ufalanan taşların, eriyen mermerin, çürüyen ahşabın, yıpranmış sayfaların, küflenen cesetlerin kokusu. Dehşete düşmesi gerekirdi ama sadece çevresine bakındı. Usulca kımıldayan siyah bir leke gördü. Biçimsiz, belirsiz bir leke... Simsiyah bir siluet... Gülümsedi lekeye.

'Mor Gabriel,' diye mırıldandı.Leke yaklaştı, yaklaşınca insan cismine bürünüverdi. Siyahlar içinde bir insan. O insan başucuna geldi, kulağına fısıldadı: 'Beni tanıdın mı?'

 

'Mor Gabriel’,  diye mırıldandı yine. Ağzından Mor Gabriel sözcükleri dökülürken müziği duydu; derinden, çok derinden gelen bir ayin müziği. Bilmediği bir dilde yinelenen tutkulu bir mırıltı, kendinden geçmiş birinin söylediği bir tekerleme. Aynı anda haçı fark etti. Gümüşten bir haç. Adam haçı elinde mi taşıyordu, yoksa göğsünde mi, anlamaya çalışırken, boşluğu ikiye bölen bir parıltı yandı söndü. Bir acı hissetti. Parıltı yeniden yandı söndü, acı kayboldu, bütün bedenine bir rahatlık yayıldı."

 

 

 

 

Puanlamalar
%54,5
%22,7
%4,5
%4,5
%13,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

31.03.2019

Ahmet Ümit

En sevdiğim yazarlardan biri olan Ahmet Ümit 'in bu kitabını da çok severek okudum. Kendine has tarzı, yalın, akıcı anlatımı ile beni bir kez daha mest etti. Her kitabı gibi bu da ters köşe ve oldukça sürükleyiciydi. Bana polisiye romanları sevdiren kıymetli yazarın Kavim adlı romanını da şiddetle tavsiye ediyorum.

04.03.2019

Akıcı

Romanin konusu polisiye bir öykü olmasina ragmen dini inanışlarla ilgili oldukça bilgiler veriyor fakat sonu biraz klişe.

30.08.2018

Okuyun derim

Sürükleyiciydi ama bundan ziyade polisiye tarzda bir kitap okurken ülkemizdeki süryani halk ve inanışları hakkında birçok bilgi öğrendim ki bu da yazarın ayrı bir başarısıdır.Hem polisiye anlamda hem de duyarlılık açısından takdiri hak ediyor

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.