41,6 TL
Standart Teslimat : 20 Mayıs - 23 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kavgamız Kitap Açıklaması

 

Kimileri bu kavganın sonunu bilerek şeytanla anlaşma imzaladı, kimileri ise can havliyle sığındığı limanda kendisini azgın dalgalara teslim etti. Birçoğu daha sonradan pişmanlık duyacaktı ama iş işten çoktan geçmiş, koca bir millet can vermiş olacaktı.


 


 


 


• Avrupa’dan göçen Yahudi bilimadamlarının Amerika’yı tercih etmesinin ardında yatan asıl sebep neydi?


• Almanya’nın tarihi hiperenflasyon döneminde neler yaşandı, Hitler bu dönemi nasıl avantaja dönüştürdü?


• Yahudiler neden bir anda istenmeyen ırk haline geldiler?


• I. Dünya Savaşı’ndan sonra Macaristan’da yaşanan kızıl terörle Yahudilerin nasıl bir bağlantısı vardı?


• Almanya’da Hitler’i başa getiren iç karışıklıklara kimler, nasıl sebep oldular? Hitler’den önceki geçiş kabineleri nasıl engellendi?


• Albert Einstein’ı Almanya’dan kaçmaya zorlayan nedenler nelerdi? Einstein nasıl bir anda kendisini antisemitizmin hedefinde buldu?


• II. Dünya Savaşı süresince Hitler’i yenilmez kılan etkenler nelerdi, Hitler II. Dünya Savaşı’nın ilk yıllarında nasıl bu kadar hızlı ilerledi?


• Atom bombası adım adım nasıl ve neden keşfedildi?


• Yahudi bilimadamları Hitler’den intikam almak için neleri göze alabileceklerdi?


• Albert Einstein’ın Türkiye’ye göndermek istediği 40 Yahudi bilimadamının amacı neydi, İsmet İnönü Einstein’ın bu teklifini neden reddetti?


• Türkiye’deki eğitim reformu nasıl gelişti? Atatürk, II. Abdülhamit’in yeniden açtığı Darülfünun’u neden kapattı ve İstanbul Üniversitesi neden kuruldu?


 


İşlediği konu itibariyle Türkiye’de bir ilk olan, kronolojik çerçevede kurgulanmış ve roman akıcılığında kaleme alınmış bu eseri bir solukta okurken şimdiye dek sorulmamış birçok soruya da cevap bulacaksınız.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.11.2020

Tarih Derslerine Geç Isınanlar İçin

Benim için tarih dersleri ve tarih bilgileri hep kaotik ve uzak olmuştur. Ancak Atakan Büyükdağ kitapları ile tanıştığımda ilk defa bir tarih kitabına sempati duydum. Gerçek bir tarih sevdiren Yazar. Çok ama çok başarılı. Okuyalı 2 yıl oluyor ancak bu sayede Tarih kitaplarına ve tarihe olan ilgim arttı ve artık yakın tarih konusunda daha bilgili biriyim. Teşekkürler Sayın Büyükdağ.

11.09.2020

Okuyalım

Kesinlikle öneririm herkese

30.11.2019

ŞAHANE

tek kelimeyle şahane.. konuyu ve tarihi olayları çok yalın ve akıcı bir anlatımla hikayeleştirmiş.. ikinci kitabı sabırsızlıkla bekliyorum

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.