335,0 TL
Ön sipariş verin, stoğa gelince ilk size gönderelim.
Standart Teslimat : 22 Haziran - 25 Haziran
?
Belirtilen tarihler yaklaşık tarihlerdir. Tedarikçi kaynaklı gecikmeler yaşanabilir.
Bu üründe kargo bedava!

Karsu'nun Mutfağı Kitap Açıklaması

 

Karsu'nun Mutfağı

Sanatçı kimliğiyle tanınan Karsu’nun "beni büyüten yemekler" olarak tanımladığı yemek tariflerinin neler olduğunu öğrenmek ister misiniz? Karsu’nun Mutfağı adlı yemek kitabında sanatçı, çocukluğunun hikâyelerini dolduran ve ona paylaşmayı öğreten yemeklerin tariflerini bir araya getiriyor. Gelin, eğlenceli üslubu ve anlaşılır dili sayesinde kendinizi sayfaların akışına kaptıracağınızı düşündüğümüz bu yemek kitabını daha yakından inceleyelim.

 

"Karsu’nun Mutfağı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Sanatçı Karsu, yemek yapmayı müzik yapmaya benzetiyor. Yemek kitabında da kendisini eğiten, damak tadını şekillendiren ve zorlandığı zamanlarda iyi hissettiren yemek tariflerini bir araya getiriyor. Toplam 7 bölüme ayrılmış olan Karsu’nun Mutfağı adlı kitap; Geç Kahvaltı, Çorbalar ve Salatalar, Mezeler, Vejetaryen Lezzetler, Balık Sofraları, Et Yemekleri ve Tatlılar başlıklarından oluşuyor. Her bölümde tariflerden önce o yemeğe ilişkin sanatçının hatırladığı bir hikâye aktarılıyor. Sonrasında yemeğin içindeki malzemeler ve reçetesi yer alıyor. Her birini merakla inceleyeceğiniz reçetelere birbirinden kaliteli ve göz dolduran görseller eşlik ediyor. Yemek fotoğrafları Elvan Ünlü, seyahat fotoğraflarıysa ödüllü fotoğrafçı Remko Kraaijeveld tarafından çekilen kitapta 75’ten fazla Türk yemeği tarifi bulunuyor. Bir Hataylının bakış açısıyla yemek tariflerini sunmayı amaç edinen sanatçı, ailesine özgü tariflere de kitabında yer veriyor. Ünlü şef Refika Birgül, Karsu’nun bu amaçla kaleme aldığı yemek tariflerini “Reçeteleri de Antakya’nın deli güzellikleri ile Avrupa’da yetişmiş birinin vizyonunun harmanlanmasının efsane sonucu!” olarak betimliyor. Siz de bir sanatçının gözünden farklı yemek tariflerini incelemek ve tarifleri denemek isterseniz bu yemek kitabı tam size göre!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Karsu’nun Hataylı olduğunu, ismini anne ve babasının doğduğu Altınözü ilçesinin Karsu köyünden aldığını biliyor muydunuz? Memleketi Hatay’ın yemek kültürünü derin bir sevgiyle içselleştiren sanatçı, bu kitapta hem Hatay’a özgü bazı lezzetlerin hem sevdiği Türk yemeklerinin tariflerini paylaşır. Bu eserin mutfak için temel bir kaynak kitap olmadığını; büyük anneannesi, anneannesi ve annesinden edindiği mutfak mirasının bir aktarımı olduğunu ifade eder. Orijinal adı Karsu’s Kitchen olan kitap, Leyla Lal tarafından Türkçeye tercüme edilir. Toplam 240 sayfadan oluşan kitap, 2023 yılında Ayrıntı Yayınları'nın Düşbaz Kitaplar dizisinde yayımlanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Karsu’nun Mutfağı adlı kitap ilginizi çektiyse farklı mutfaklarla ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için İstanbul Mutfağı’na Etki Eden Rum ve Ermeni Mutfağı ve Diğer Etnik Kültürler – Geçmişten Günümüze ya da Mardin Bereketi – Bir Süryani Ailenin Mutfağından isimli kitapları inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.