39,45 TL
Standart Teslimat : 03 Ekim - 06 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Karşı Konulmaz Kitap Açıklaması

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) 

 

 

Davranışsal bağımlılık çağına hoş geldiniz. E-postalarımız, Instagram’da aldığımız beğeniler ve Facebook paylaşımları konusunda saplantılıyız; dizilerin birkaç bölümünü arka arkaya izliyoruz; üst üste YouTube videoları seyrediyoruz; çalışma saatlerimiz her yıl uzuyor; her gün ortalama üç saatimizi akıllı telefonlarımızla bir şeyler yaparak geçiriyoruz. Yarımız telefonunun kırılmasındansa bir kemiğinin kırılmasını yeğler durumda ve Milenyum çocukları ekran önünde o kadar çok vakit geçiriyorlar ki gerçek, canlı insanlarla etkileşim kurmakta zorlanıyorlar.

New York Üniversitesi’nde psikoloji ve pazarlama alanlarında eğitim veren Adam Alter, devrim yaratan bu kitabında davranışsal bağımlılığın yükselişini inceliyor ve günümüzün ürünlerinin büyük bir kısmının neden karşı konulmaz olduğunu açıklıyor. Bu mucizevi ürünler dünyanın her yerine dağılmış insanlar arasındaki kilometrelerce mesafeyi yok etmelerine rağmen, olağanüstü ve kimi zaman zararlı cazibeleri kazayla oluşmuyor. Bu ürünleri tasarlayan şirketler, neredeyse karşı konulmaz hâle gelene kadar onlar üzerinde ince ayarlamalar yapıyorlar.

Alter, Karşı Konulmaz’da bağımlılık yapıcı ürünlerden birbirimizle iletişim kurma biçimlerimizi iyileştirmek, paramızı harcamak ve biriktirmek ve iş ile oyun arasına sınır çizebilmek için nasıl faydalanabileceğimizi ve bizim esenliğimiz ile çocuklarımızın sağlığı ve mutluluğu üzerindeki zararlı etkilerini nasıl en aza indirebileceğimizi açıklıyor.

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.10.2020

Teknoloji Kullanimina Yeni Bir Bakis Açısi

Teknoloji bağımlılığı ve teknoloji kullanimi arasındaki ince çizgiyi anlamak için mutlaka okunması gereken bir kitap.

27.04.2019

Teknolojinin Gerçekleri

Kitap teknoloji ile ilgilenen herkese hitap ediyor, bağımlılıklar üzerinden giderek bireyi kendisi ile yüzleştiren ve teknoloji farkındalığı kazandıran faydalı bir kitap.

03.04.2019

Dijital dünya

Eğer teknoloji olmadan yaşayamam ancak artık bu durumdan rahatsızlık duymaktayım, dengeye ihtiyacım var diyorsanız kesinlikle okumalısınız.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.