Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Karma Yöntem Araştırmaları Tasarımı ve Yürütülmesi Kitap Açıklaması


Nicel ve nitel araştırmanın hem güçlü hem de zayıf yanları bulunmaktadır. Bu nedenle son yıllarda birçok araştırmacı karma yöntem desenlerini kullanarak çalışmaları yürütmektedir. Bu kitap, bir karma yöntem çalışmasının nasıl yürütülmesi gerektiğine yönelik hem bir başlangıç hem de ayrıntılı bir değerlendirme niteliğindedir.

Karma yöntem araştırmaların doğası, kuramsal ve felsefi temelleri, desenleri, veri toplama süreci, analizi, yorumlanması ve raporlaştırılması gibi konular ayrıntılı bir şekilde ele alan bu eser, karma yöntem araştırmaları alanında temel referans kaynakları arasında yer almaktadır.

Bu eser, dokuz ana bölümden oluşmaktadır:
1. Bölüm: Karma Yöntem Araştırmaların Doğası
2. Bölüm: Karma Yöntem Araştırmalarının Temelleri
3. Bölüm: Karma Yöntem Desen Seçimi
4. Bölüm: Karma Yöntem Desenlerine Örnekler
5. Bölüm: Karma Yöntem Çalışmasına Giriş
6. Bölüm: Karma Yöntem Araştırmalarında Veri Toplama
7. Bölüm: Karma Yöntem Araştırmalarında Verilerin Analizi ve Yorumlanması
8. Bölüm: Karma Yöntem Araştırmasını Yazma ve Değerlendirme
9. Bölüm: Özet ve Öneriler
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 376

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Anı Yayınları

 

Puanlamalar
%25
%50
%25
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.11.2019

Kitaplığın olmazsa olmazı!

Son dönemlerde popüler olan "karma yöntemi" duayeninden öğrenin. Kitabın yazarı bu alanda kendini kanıtlamış bir kişi. Akademi ile uğraşanların karşılaştıkları bir sorun bulunmaktadır. Bu sorun; ihtiyacı olan kitapları alırken kitabın kapağı, indeksi v.b. birçok özelliğine bakarak alırlar. Fakat kitabın içeriğinin çok kısıtlı ve yeterli olmadığını görürler. İşte bu kitapta böyle bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz çok düşük. Kitap, çok iyi bir şekilde dizayn edilmiş. Eğitici tablolarla ve örneklerle çok iyi bir şekilde anlatıyor. Uzun araştırmalarım sonucu aldım. Aradan yaklaşık 1 yıl geçti baya istifade ettim. Yüksek lisans, doktora öğrencileri ve akademisyenlerin mutlaka kitaplıklarında bulundurması gereken bir kaynak olduğunu düşünüyorum. Şiddetle tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.